Bundesliga, 4. kolo, 17.09.2017, 13:30 h
Hoffenheim
Hoffenheim 1:1 Hertha Berlin
Hertha Berlin

Dario Dodić • nedjelja, 17.09.2017.

U prvom nedjeljnom susretu četvrtog kola Bundeslige Hoffenheim je ugostio berlinsku Herthu. Poveli su domaćini pogotkom Wagnera, ali bod je gostima donio Alexander Esswein...

U neuobičajenom nedjeljnom terminu (13:30h) svoj su ogled četvrtog kola njemačkog prvenstva odigrali Hoffenheim i Hertha. Domaćini su bolje otvorili susret, imali su i prednost, ali na kraju gosti iz Berlina posve zasluženo dolaze do boda.

Iz prve prave prilike Hoffenheim je poveo na svojoj Wirsol Rhein-Neckar Areni, igrala se šesta minuta, kratko su iskombinirali na desnoj strani poslije kornera Demirbay i Kramarić, Hrvat je lijepo centrirao i u sredini pronašao usamljenog Wagnera, koji postiže prvi gol u novoj sezoni Bundeslige. Zanimljivo je da je to vremenski gledano najranije postignuti gol u Bundesligi, postignut je u 13:36 sati. Kramarić je u svakoj ovosezonskoj prvenstvenoj utakmici sudjelovao kod jednog gola Hoffenheima, nakon četiri kola ima dvije asistencije i dva pogotka.

Kako je odmicalo vrijeme tako su gosti sve više uspostavljali ravnotežu u igri i kreirali opasne situacije pred domaćim vratarom Baumannom. Najbliže golu Hertha je bila u 37. minuti kada je Essweinov pokušaj sjajno zaustavio Hoffenheimov vratar.

Hertha je pritisak pojačala u nastavku i činilo se kako je samo pitanje trenutka kada će stići izjednačenje. Boda vrijedan pogodak za berlinsku momčad postigao je upravo Esswein u 55. minuti. S lijeve je strane ubacio Plattenhardt, napadač Herthe lijepo se naklonio i glavom poslao loptu iza Baumannovih leđa za konačnih 1:1.

Kramarić je odigrao svih 90 minuta u redovima Hoffenheima koji još uvijek ne zna za prvenstveni poraz.