Dario Dodić • nedjelja, 17.09.2017.

Bayer Leverkusen i Borussia Dortmund uvjerljivim su domaćim pobjedama zaključili četvrto kolo Bundeslige. Bayer je s 4:0 svladao Freiburg, dok je Borussia s 5:0 nadigrala Köln...

Posljednji put kada je Borussia Dortmund sačuvala mrežu netaknutom u prva tri prvenstvena kola osvojila je Bundesligu. Bilo je to u sezoni 2001./2002., a ove su sezone otišli korak dalje - u četvrtom su kolu s uvjerljivih 5:0 svladali Köln i zahvaljujući impresivnoj gol-razlici 10:0 preuzeli vrh Bundeslige ispred Hannovera.

S druge strane, Köln će početak ove sezone pamtiti po negativnim rekordima. Naime, nakon četiri kola Köln ima četiri poraza i gol-razliku 1-12 što je najgori ulazak bilo kojeg kluba u sezonu Bundeslige još od sezone 1963./1964. kada je Karlsruhe imao gol-razliku -13.

Minuta i 53 sekunde trebale su domaćima za prvi pogodak. Jarmolenko je lijepo prošao po desnoj strani, ubacio u sredinu na Philippa, koji glavom s peterca zabija za 1:0. Izdržao je Köln do samog kraja poluvremena, a onda je Sokratis u prvoj minuti sučevog dodatka povisio na 2:0. Prvo je akcija dosuđena kao prekršaj na gostujućem vrataru, no nakon konzultacija s VAR-om Sokratisu je priznat pogodak. Branič Borussije tako je u Bundesligi zabio barem jedan gol u posljednjih sedam sezona.

U nastavku se budi i najbolji Borussijin napadač, u 59. minuti Aubameyang zabija iz jedanaesterca za 3:0 i tako upotpunjuje fenomenalnu kolekciju - Köln je bio posljednji od aktualnih Bundesligaša kojima Aubameyang nije zabio gol u prvenstvu. Vrlo brzo stigao je i drugi gol, već u 60. minuti na dodavanje Piszczeka Aubameyang lagano zabija za 4:0. Za konačnih 5:0 zabio je Philipp.

Lagano je do pobjede, prve u novoj sezoni, u ranijem terminu stigao i Bayer Leverkusen, na svom je travnjaku s 4:0 svladao Bayern, kojem je ovo drugi poraz sezone. U četiri kola Freiburg je primio osam golova, a postigao tek jedan.

Sjajan je kod domaćih bio Kevin Volland, golijadu je otvorio prekrasnim golom s 20-ak metara u 21. minuti susreta. Osam minuta kasnije bilo je već 2:0 za Apotekare, još jednim golom izvan 16 metara Aranguiz povećava vodstvo domaćeg sastava.

Ako je pitanje pobjednika nakon 2:0 uopće i postojalo, točku na i stavio je Volland u 34. minuti. Za konačnih 4:0 mrežu gostiju zatresao je Brandt, nakon lijepe asistencije Aranguiza.