Luka Medić • ponedjeljak, 18.09.2017.

Zaključeno je šesto kolo francuske Ligue 1. PSG je ostao stopostotan, pred svojim navijačima slavio je protiv Lyona. U ostalim utakmicama Marseille je upisao pobjedu kod Amiensa, Nice kod Rennesa, dok je Metz upisao prvu pobjedu ove sezone.

Derbi kola na Parku prinčeva odigrali su PSG i Lyon. Bio je to dvoboj neporaženih momčadi u dosadašnjem dijelu prvenstva, a uporni PSG opravdao je ulogu favorita i na koncu slavio s 2:0, iako je taj rezultat mogao biti i uvjerljiviji.

Zanimljivo je da se nijedan od članova najskupljeg napada na svijetu nije upisao u strijelce, Lyon je u deset minuta postigao dva autogola, a u međuvremenu Cavani je stigao i promašiti najstrožu kaznu. U prvih 45 minuta domaćini su puno više držali loptu u nogama, ali gosti su uputili više udaraca. Od boljih situacija pokušaj Depayja obranio je Areola. PSG je također imao nekoliko dobrih prilika, najbliže pogotku bio je Neymar pred sam kraj prvog dijela, ali njegov pokušaj obranio je Lopes.

U drugi dio bolje ulaze domaćini, Neymar je ponovno imao priliku, ali ovo nije bila večer najskupljeg nogometaša u povijesti. Ovaj put se okušao iz prekida, ali ponovno je Lopes obranio Brazilčev pokušaj. Nakon dugo vremena probudio se i Lyon, ali pokušaj Ndobelea zaustavila je vratnica. I onda nakon što se 75 minuta Lyon odlično branio, krenuo je crni period u kojem su gosti izgubili bodove. Prvo je 15-ak minuta prije kraja susreta Marcelo skrenuo loptu koju je uputio Cavani u vlastitu mrežu, a desetak minuta kasnije istu stvar je nakon pokušaja Mbappea napravio Morel. U međuvremenu je Cavani imao priliku iz kaznenog udarca, ali Lopes i vratnica spasili su Lyon od još težeg poraza.

Nakon šest kola PSG ima maksimalnih 18 bodova i prvi je na tablici. Prvi poraz sezone ostavio je Lyon na do sada osvojenih 11 bodova, i nalazi se na petom mjestu. U narednom kolu PSG gostuje kod Montpelliera, dok Lyon dočekuje Dijon.

Marseille je u posljednje tri utakmice osvojio jedan bod, a upisao je i dva uzastopna poraza, ali je na gostovanju kod Amiensa prekinuo crni niz. Domaći sastav dočekao je utakmicu u boljoj formi, s dvije uzastopne pobijede imali su se čemu nadati, no na ovoj utakmici Marseille je bio bolji i zasluženo je stigao do pobjede.

Prvi dio pripao je gostima, ali Marseille nije uspio izgledne prilike pretvoriti u pogotke. Imali su i domaćini svojih prilika, ali pokušaje Adenona i Konatea obranio je Pelle. Odmah nakon povratka s odmora Marseille je krenuo po pobjedu i ubrzo je u tri minute postigao dva pogotka.

U 52. minuti Sakai je ubacio loptu u kazneni prostor, Adenon ju je pokušao izbiti, no zahvatio ju je nezgodno, pa se lopta od prsiju N'Jiee odbila u gol domaćih. Tri minute kasnije Marseille je iskoristio loše postavljenu obranu domaćih, Thauvin je uposlio N'Jiea, a Kamerunac je postigao i drugi pogodak na utakmici.

Marseille je tako prekinuo crni niz i s novom pobjedom skočio je na šesto mjesto. Amiens je 14. U narednom kolu Amiens gostuje kod Caena, dok će Marseille dočekati Toulouse.

Nice je na krilima Marija Balotellija upisala drugu uzastopnu pobjedu, a Talijan je postigao svoj treći pogodak u posljednja dva susreta. Ovog puta poentirao je za minimalnu pobjedu kod Rennesa u utakmici gdje su domaćini bili puno bolji i aktivniji suparnici. Ipak ne gledaju se stvorene prilike nego pogoci, a Nice je do pogotka stigla deset minuta prije kraja susreta nakon što je Plea uposlio Balotellija koji je s desetak metara iz kosa probio vratara domaćih Koubeka.

Imali su i domaćini svojih prilika najbliži golu bili su nekoliko minuta ranije kada je Bourigeaud pokušao atraktivno škaricama doći do pogotka, ali taj pokušaj otišao je preko vrata domaćih.

Uz PSG i Lyon jedina momčad koja u pet utakmica nije upisala poraz bio je Angers. No, u šestom kolu stigao je i prvi poraz i to protiv posljednje momčadi lige. Za razliku od Angersa, Metz je u prvih pet kola upisao pet poraza, ali je na teškom gostovanju ipak stigao do prve pobjede u novoj sezoni.

Iako su domaćini bili bolji veći dio susreta, trenutak odluke dogodio se u 72. minuti. Nakon jednog prodora po desnoj strani Dossevi je ubacio loptu u kazneni prostor domaćih. Philipps je pokušao poslati loptu u mrežu domaćih, ali je za njega ubačaj bio prejak, no ne i za njegovog suigrača Rouxa koji je ostao sam i s nekih šest-sedam metara loptu je poslao u mrežu za prvo slavlje Metza ove sezone. Metz je unatoč pobjedi ostao posljednji na tablici, a Angers 11., sa sedam osvojenih bodova. U narednom kolu Angers gostuje kod Nice, a Metz dočekuje Troyes.