Monaco
Monaco 3:0 Strasbourg
Strasbourg

Dario Dodić • subota, 16.09.2017.

Nogometaši Monaca brzo su se oporavili od teškog poraza protiv Nice, na svom su travnjaku u sklopu šestog kola Ligue 1 s 3:0 svladali Strasbourg...

Nakon teškog poraza protiv Nice u petom kolu Ligue 1, aktualni prvaci Francuske, nogometaši Monaca, ekspresno su se vratili pobjedama. Na svom su travnjaku bez većih problema s 3:0 svladali momčad Strasbourga.

Jedno je jasno, kad je raspoložen Radamel Falcao, Monaco pobjeđuje. Srećom po branitelje naslova, to se događa često ove sezone, izuzmemo li poraz od Nice, kada ništa u redovima Monaca nije funkcioniralo. Kolumbijac je dvaput zabio Strasbourgu, upisao je i asistenciju i tako postao prvi igrač u posljednjih 40 sezona koji je nakon šest kola Ligue 1 postigao osam ili više golova. Još je impresivniji podatak da je kod 59 posto Monacovih golova u prvenstvu ove sezone sudjelovao Falcao - Monaco je 17 puta tresao mrežu protivnika, devet puta je zabio Falcao, jednom je asistirao.

Nije bez šansi bio Strasbourg, ali za razliku od Monaca nije imao kvalitetnu završnicu. U posljednjim trenucima prvog dijela Monaco, za koji nije branio ozlijeđeni Danijel Subašić, je probio Strasbourgov bedem. Na desnoj je strani upotrebljivu loptu dobio Falcao, poslao je prizemno na drugu vratnicu gdje ju je neometani Lopes lagano pospremio u mrežu gostiju.

U 51. minuti Falcao se iz asistenta transformirao u strijelca, s lijeve ga je strane uposlio Jorge, Kolumbijac s nekoliko metara poentira, ali čini se iz nedozvoljene pozicije koju je linijski sudac propustio signalizirati. Za konačnih 3:0 ponovno zabija Kolumbijac, u 67. minuti, nakon velike pogreške gostujućeg braniča Manganea.