Petar Jenjić • četvrtak, 21.09.2017.

Saznali smo i posljednjeg polufinalista Superkupa regionalne ABA lige. Radi se o Mornaru koji je odličnim drugim poluvremenom slomio otpor beogradskog Partizana i slavio rezultatom 91:77. U polufinalu će igrati protiv Budućnosti...

Košarkaši Partizana odigrali su današnju utakmicu kao i pripremni period, u skladu s bojom dresa koji nose. U četvrtfinalu Superkupa ABA lige poraženi su od Mornara rezultatom 91:77 i tako već nakon jedne utakmice bili prisiljeni napustiti Bar.

Mornar je odigrao jako dobru utakmicu, šuterski gotovo savršenu, posebno u drugom poluvremenu. Susret je zaključio sa 16 pogođenih trica iz 33 pokušaja, dok su za dva šutirali čak sedam puta manje. Vidjeli smo dosta grešaka s obje strane, ali ipak je prednjačio Partizan sa 17 izgubljenih lopti.

Srpska momčad jako dobro je odigrala prvo poluvrijeme i na krilima odličnog Andreje Stevanovića vodila s pet razlike (47:42), no u nastavku je posustala i nije imala odgovor na dobru igru protivničke momčadi.

Čak 17 slobodnih bacanja izveo je Mornar u trećoj četvrtini koju je dobio s deset razlike. Partizan se držao sve do 34. minute kada Brandis Raley-Ross s pet uzastopnih poena donosi crnogorskoj momčadi deset koševa prednosti (77:67) koje gosti do kraja susreta nije uspjela nadoknaditi.

Derek Needham s 22 poena (0/2 za dva, 5/10 za tricu, slobodna bacanja 7/9) i Strahinja Mićović s 18 koševa (3/5 za dva, 4/5 za tricu) predvodili su Mornar do pobjede.

Najbolji je u redovima Partizana bio Vanja Marinković s 14 koševa (2/4 za dva, 3/5 za tricu, slobodna bacanja 1/2).

Mornar će u polufinalu igrati protiv ekipe Budućnosti.