Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain 6:2 Bordeaux
Bordeaux

Branimir Korać • subota, 30.09.2017.

PSG u susretu osmog kola francuskog prvenstva ugostio je Bordeaux i upisao visoku pobjedu 6:2. Sve je bilo riješeno već nakon prvih 45 minuta kada su Parižani vodili s ogromnih 5:1...

Pobjeda protiv Bayerna s glatkih 3:0 u drugom kolu Lige prvaka podigla je raspoloženje u Parizu i motiviran i raspoložen domaćin uništio je Bordeaux s visokih 6:2.

Od početka susreta bio je to jednosmjeran dvoboj u kojem su Parižani rano poveli i nastavili puniti mrežu gostiju do kraja prvog dijela. U drugom poluvremenu malo su podigli nogu s gasa i rutinski dovršavali posao.

Fantastičan vodeći pogodak postigao je Neymar koji je u prvoj minuti iz slobodnog udarca pospremio loptu u gornji kut Costilovog gola ostavivši vratara gostiju bez šanse.

U 12. minuti domaćin je postigao i drugi pogodak, kombinirali su Neymar i Cavani, a Urugvajac je zabio u situaciji jedan na jedan s Costil.

Treći udarac na gol donio je i treći pogodak, u 21. minuti Thomas Meunier zabio je za 3:0 i već tada bilo je jasno da će Parižani slaviti.

Gosti se nisu samo tako predali i uspjeli su smanjiti preko Sankharea, međutim do kraja prvog dijela PSG je povisio prednost preko Neymara i Juliana Draxlera te tako prvi put u klupskoj povijesti u prvenstvu postigao pet pogodaka u prvom poluvremenu.

U drugom dijelu među strijelce se upisao i Kylian Mbappe, a gosti su u završnici samo smanjili na konačnih 6:2 preko Malcoma iz kaznenog udarca.

Nakon osam kola Parižani imaju gol razliku čak plus 22 što je najviša gol razlika na startu sezone za neku momčad u Francuskoj još tamo od 1952. godine kada je Reims krenuo u sezonu s gol razlikom plus 25 nakon osam kola.