Monaco
Monaco 1:1 Montpellier
Montpellier

Dario Dodić • petak, 29.09.2017.

Osmo kolo francuske Ligue 1 otvorili su aktualni prvak Monaco i Montpellier. Dugo je Monaco držao prednost, ali gosti u sudačkoj nadoknadi dolaze do posve zasluženog boda...

Nakon europskog poraza od Porta na svom stadionu Louis II Monaco je kiksao i u prvenstvu. Protiv Montpelliera su aktualni prvaci Francuske u sklopu osmog prvenstvenog kola odigrali tek 1:1 i tako ubilježili prvi remi ove sezone. Gosti su u dobrom dijelu susreta pokazali više od igre te su zasluženo došli do boda u sudačkoj nadoknadi i tako nakon PSG-a upisali remi i protiv Monaca.

Izbornika Hrvatske Antu Čačića sigurno će razveseliti informacija da se reprezentativna jedinica, Danijel Subašić, oporavila brže od očekivanoga. Prije ozljede je Subašić prikupio nekoliko utakmica u kojima je kiksao, večeras je protiv Montpelliera bio siguran, obranio je sve što je mogao, ali pri pogotku gostiju u sudačkoj nadoknadi nije mogao ništa.

Monaco je nastavio tradiciju protiv Montpelliera, bila je ovo 31. prvenstvena utakmica u kojoj je ostao neporažen, iako domaćem strategu Jardimu to neće previše značiti jer do druge minute sudačkog dodatka Monaco je imao sva tri boda.

Monaco, blago rečeno, nije impresionirao. Naprotiv, Montpellier je bolje otvorio susret, prijetio je dvaput Mbenza, a posebno opasan je bio pokušaj Pedra Mendesa, koji se u kaznenom prostoru domaćih riješio svog čuvara i dobro pucao, ali na mjestu je bio Subašić.

S druge strane, iz prvog udarca u okvir gola Monaco je poveo. Bio je to, ispostavit će se kasnije, jedini Monacov udarac u okvir protivničkog gola na čitavom susretu. Lijepo je po desnoj strani pobjegao Rony Lopes, zavrnuo loptu u peterac gostiju, uklizao je Falcao, a vratar Montpelliera Lecomte obranio. No, tehnologija na gol-liniji se oglasila, Lecomte je prekasno izbacio loptu, već je prešla crtu, Falcao dolazi do 12. prvenstvenog gola ove sezone iz samo 13 udaraca u okvir protivničkog gola.

Bilo je to više-manje sve što su domaćini pokazali na susretu. Montpellier je imao inicijativu u nastavku, pritiskao, ali nije uspijevao doći do pogotka. Najbliže golu gosti su bili u 77. minuti kada je odlično iz voleja opalio Aguilar, ali lopta odlazi pokraj lijeve vratnice. Da je i išlo u gol Subašić bi vjerojatno obranio, bio je na lopti.

Smisao za izmjene gostujućeg trenera Der Zakariana donio je Montpellieru zasluženi bod. U igru je u 73. minuti ubacio Camaru, a u 90. i Berigauda i upravo su njih dvojica kreirali pogodak za izjednačenje. Igrala se druga minuta sučevog dodatka, duboku loptu je Berigaud glavom dohvatio ispred svog čuvara i proslijedio Camari koji također glavom matira Subašića za konačnih 1:1.