Marko Popović dvoznamenkast u prvoj pobjedi Fuenlabrade

Petar Jenjić • subota, 30.09.2017.

Danas su odigrane dvije utakmice prvog kola ACB lige iz kojih su kao pobjednici izašli domaćini. Fuenlabrada je nadigrala Bilbao rezultatom 82:68, dok je Obradoiro vrlo dobrom posljednjom četvrtinom slomio otpor Zaragoze i slavio sa 80:74...

Fuenlabrada na domaćem parketu nije imala prevelikih problema protiv Bilbaa kojeg je savladala rezultatom 82:68. Nakon prvih deset minuta domaćin je imao dvoznamenkastu prednost (26:16) koju je održavao sljedeće dvije četvrtine. U posljednjoj dionici gosti su se uspjeli spustiti ispod deset koševa zaostatka, no do preokreta nisu došli.

Pobjednički sastav predvodio je Christian Eyenga sa 16 koševa i pet skokova, dok su po 11 poena dodali Ian O'Leary i Marko Popović (1/2 za dva, 1/8 za tricu, slobodna bacanja 6/7) koji je skupio i dva skoka te pet asistencija za 22 i pol minute na terenu.

Najbolji je u gostujućim redovima bio Lucio Redivo s 12 koševa.

Zahvaljujući jako dobro odigranoj posljednjoj četvrtini Obradoiro je kod kuće svladao momčad Zaragoze 80:74. Domaćin je uoči posljednjih deset minuta imao pet koševa minusa (61:56), međutim, kada je najviše trebalo odigrao je najbolje, nadigrao protivnika i došao do pobjede. Posljednju je četvrtinu dobio s 11 koševa razlike (24:13).

Matt Thomas s 21 poenom predvodio je Obradoiro do pobjede, Artem Pustovji dodao je 15 koševa i osam skokova. Najbolji je kod gostiju bio Janis Blums sa 17 koševa i četiri skoka.