Vodeni sportovi

Mladost remijem protiv Spartaka zakomplicirala situaciju, Mornar izgubio šansu za prolaz

Branimir Korać • subota, 30.09.2017.

Hrvatski predstavnici u kvalifikacijama za Ligu prvaka nisu imali uspješnu subotu. Mladost je remijem protiv Spartaka dovedena u situaciju da ne smije izgubiti u posljednjem dvoboju dok je Mornar izgubio svaku šansu za prolaz...

Vaterpolisti Mladosti zakomplicirali su si situaciju uoči posljednjeg kola. U susretu protiv Spartaka iz Volgograda imali su priliku za pobjedu i tako osigurati prolaz, međutim dopustili su Rusima povratak i ne smiju izgubiti u posljednjem kolu protiv Jadrana iz Herceg Novog.

U posljednju četvrtinu Mladost je ušla s vodstvo 5:2, ali Rusi su uspjeli u toj dionici postići dvostruko više golova nego u prve tri zajedno, dobiti četvrtinu s 4:1 i uhvatiti remi 6:6.

Po dva gola kod Mladosti postigli su Ivan Domagoj Zović i Andrija Vlahović, a kod Spartaka Pavel Halturin i Aleksej Agarkov.

U drugom susretu skupine Jadran je s 19:5 bio bolji od Duisburga koji je izgubio svaku šansu za prolaz.

Bez šanse je ostao i splitski Mornar koji je na turniru u Barceloni poražen od Brescije 10:8. Splićani su odigrali bolje nego u susretu protiv Sabadella, ali nije bilo dovoljno za pobjedu.

Igrači Mornara ušli su u susret dosta nervozno i nakon prve dionice zaostajali su 4:1 i u nastavku susreta konstantno su bili u zaostatku. Uspjeli su Splićani u nekoliko navrata doći na gol zaostatka, čak i u posljednjoj dionici kada su smanjili na 8:7, ali Mlađan Janović i Valerio Rizzo odveli su Bresciju na 10:7 i riješili pitanje pobjednika.

Kod Mornara po dva pogotka postigli su Marino Čagalj, Antun Goreta, Antonio Buha i Rino Burić. Na drugoj strani Mlađan Janović postigao je tri gola.