Marko Popović do pobjede u produžetku, Mazalinu nesretan domaći poraz

Branimir Korać • četvrtak, 05.10.2017.

U srijedu je odigrano pet utakmica drugog kola španjolskog prvenstva, a po drugu pobjedu upisale su četiri momčadi koje tako ostaju stopostotne...

Iberostar bilježi dobar ulazak u sezonu, upisao je i drugu pobjedu, ovaj put na svom parketu protiv Murcije. Slavio je 84:78 u zanimljivom susretu u kojem su gosti na početku posljednje četvrtine vodili 69:61 da bi Iberostar ipak došao do preokreta i druge prvenstvene pobjede, a Murcia je i drugi put poražena.

U domaćem sastavu Mateusz Ponitka ubacio je 20 poena, a Mike Tobey dodao je 16 poena i osam skokova. Kod Murcije po 13 poena upisali su Vitor Benite i Brad Oleson.

Drugu pobjedu ubilježila je i Valencia koja je također u posljednjoj dionici riješila pitanje pobjednika protiv Obradoira. Gosti su držali priključak do posljednje četvrtine kada je Valencia napravila seriju 10:0, otišla na 71:59 i do kraja susreta održavala je dvoznamenkastu prednost.

Odličan u redovima Valencije bio je Erick Green koji je dvoboj završio s 19 poena, a Sam Van Rossom dodao je 13. Kod poraženih Artem Pustovji završio je susret s 14 poena, a Matt Thomas dodao je 13 i pet skokova.

Vrlo zanimljivo bilo je u Zaragozi gdje je Gran Canaria uz domaću pomoć stigla do pobjede 99:95. 11 sekundi prije kraja Gal Mekel kod 94:93 imao je dva slobodna bacanja, pogodio je prvo, ali promašio drugo da bi u borbi za loptu Jarvis Varnado nesretno poslao je u svoj koš čime je Gran Canaria došla do nedostižnih plus četiri.

Sedmorica igrača kod gostiju bili su dvoznamenkasti, a predvodio ih je Mekel s 15 poena dok su po 13 dodali Albert Oliver i Shaquielle O'Neal McKissic. Kod Zaragoze Lovro Mazalin nije ulazio u igru, Janis Blums ubacio je 26 poena (7/10 trica), a Tomas Bellas 18 poena.

Fuenlabrada je došla do pobjede u produžetku na gostovanju kod Andorre slaveći 95:94. Na samom kraju produžetka koš za pobjedu gostiju postigao je Francisco Cruz i tako svojoj momčadi donio i drugu ovosezonsku pobjedu dok Andorra i dalje nema nijednu pobjedu.

Po 17 poena kod pobjednika upisali su Ian O'Leary (11 skokova) i Francisco Cruz (šest skokova) dok je Marko Popović za 22 minute ubacio devet poena (1/2 za dva, 0/3 za tri, 7/8 slobodna) uz dvije asistencije. Kod domaćina Jaka Blažič ubacio je 20 poena, a Vladimir Janković 17 uz pet skokova.

Najuvjerljiviju pobjedu upisala je Gipuzkoa koja je pregazila Real Betis s 94:60. Potpuna dominacija domaćina koji je od prve minute bio bolji protivnik i do kraja susreta samo je podizao prednost do konačnih i maksimalnih plus 34.

Odličnu utakmicu odigrao je skori hrvatski protivnik u kvalifikacijama Nizozemac Henk Norel s 25 poena i 12 skokova, a Fede Van Lacke dodao je 17 poena. Kod poraženih Nobel Boungou-Colo i Ryan Kelly ubacili su po 11 poena.