Osam asistencija Lukše Andrića, Bizaca ubacio nedovoljnih 26 poena, Buva vrlo dobar u porazu

Branimir Korać • četvrtak, 05.10.2017.

Odigrani su prvi susreti posljednje runde kvalifikacija Fibinog Europe Cupa u kojima su nastupili i hrvatski košarkaši među kojima je najefikasniji bio Toni Bizaca...

Ukrajinski Himik u gostima je iznenadio Istanbul BBSK i svladao ga 90:89. Turci su imali vrlo loš ulazak u utakmicu, kao da su podcijenili protivnika i za to su kažnjeni. U posljednjim trenucima Deividas Dulkys ubacio je tricu kojom je približio domaćina na poen zaostatka i dao mu nešto više šanse uoči uzvrata.

Ivan Buva kod domaćina odigrao je 26 minuta i ubacio 15 poena (5/12 za dva, 1/2 za tri) uz sedam skokova, Michael Thompson je ubacio 21 poen uz osam asistencija, a Dulkys 17 poena uz pet dodavanja. Kod pobjednika Derrick Colter je ubacio 26 poena uz pet asistencija, a Vitalij Malčevskij 16 poena uz pet skokova.

Litavski Nevežis je već u prvom susretu riješio pitanje prolaza protiv ciparskog AEK-a. Visoka pobjeda 90:60 u dvoboju protivnika kod kojih je i razlika u kvaliteti prilično velika.

Mauro Veljačić kod domaćina dobio je 14 minuta i ubacio pet poena (0/1 za dva, 1/3 za tri) te tome dodao tri skoka i tri asistencije. James Woodard je bio najefikasniji s 15 poena i osam skokova, a Valerij Lihodei dodao je 14 poena i devet skokova. Na drugoj strani Tomislav Petrović za 31 minutu ubacio je 14 poena (4/5 za dva, 2/4 za tri) uz pet skokova dok je Danilo Tasić upisao 18 poena i šest skokova.

Vrlo blizu prolazu došao je i Szolnoki koji je lakoćom slavio protiv Sodertalja 86:63. Nikakve dvojbe nije bilo, kvalitetniji Mađari rutinski su slavili unatoč odličnom nastupu hrvatskog internacionalca Tonija Bizace, daleko najboljeg igrača gostujuće momčadi.

Bizaca je za 31 minutu ubacio 26 poena (8/11 za dva, 2/7 za tri) uz šest skokova, a kod domaćina David Vojvoda upisao je 22 poena i pet skokova. Lukša Andrić za 29 minuta ubacio je osam poena (4/6) uz osam asistencija i pet skokova.