Druga pobjeda Osijeka, Uspinjača razbila Albonu-Potpićan, Vrgorac iznenadio u Makarskoj

Dario Dodić • subota, 14.10.2017.

Odigrana su prva tri susreta drugog kola 1. HMNL. Uspinjača je u Zagrebu uvjerljivom pobjedom protiv Albone-Potpićan došla do prve pobjede, Osijek Kelme upisao je i drugu pobjedu, dok je Vrgorac iznenadio Novo Vrijeme u Makarskoj...

Za iznenađenje u Makarskoj pobrinula se momčad Vrgorca, koja je s 3:2 svladala Novo Vrijeme. Gosti su u dvoboj s favoriziranim Makaranima ušli s nulom na kontu bodova, nakon što su u prvom kolu poraženi od Osijek Kelmea. Gorak okus tog poraza sa zadovoljstvom su isprali u Makarskoj.

Već u trećoj minuti poveli su gosti, strijelac je bio Pervan. Uspjeli su doći do izjednačenja domaćini, za 1:1 zabio je Osredkar, ali se na odmor otišlo s minimalnim vodstvom gostiju. Za 1:2 zabio je osam sekundi prije isteka prvog dijela sjajni Duško Martinac.

Isti je igrač povisio na 1:3, na 2:3 smanjuje Andrijašević u 28. minuti. Bio je to ujedno i konačan rezultat, do kraja su susreta mreže mirovale.

Osijek Kelme je u drugom kolu došao i do druge pobjede. Nakon Vrgorca Osječani su svladali i Square. Iako sjajnih poteza nije nedostajalo s obje strane, golova u Osijeku nije bilo u prvih 25 minuta, a onda domaćini u razmaku od samo minute dvaput zabijaju i dolaze do 2:0. Strijelci su bili Pandurević i Ćurković.

Džanković je probudio nadu Dubrovčanima smanjivši na 2:1, ali Pandurević koristi igru gostiju s igračem više u polju i zabija za 3:1. Do kraja je Micevski smanjio na 3:2, ali do trećeg gola nije uspio doći Square, Osijek Kelme ostaje stopostotan.

Uvjerljivo je do prve pobjede u sezoni stigla Uspinjača, koja je u Zagrebu sa 7:2 razbila Albonu-Potpićan 98. Poveli su gosti preko Stojaka, ali do poluvremena Uspinjača okreće utakmicu u svoju korist. Zabijali su za domaćine Uremović i Banek (dvaput).

Ništa drugačije nije se dogodilo u nastavku. Još se dvaput u strijelce upisao Banek, po jednom su za Uspinjaču poentirali i Klindić te Tino Čirjak, dok je za Potpićan ponovno strijelac bio Stojak.

Uspinjača - Albona-Potpićan 98. 7:2
Novo Vrijeme - Vrgorac 2:3
Osijek - Square 3:2