Derbi kola između Kamena i Splita završio bez pobjednika, GOŠK i dalje jedina momčad bez pobjede

Ivan Šola • ponedjeljak, 16.10.2017.

Odigrano je osmo kolo 3.HNL Jug u kojem su više manje ostvareni očekivani rezultati. Vodeći dvojac na tablici biogradski i stobrečki Primorac stigli su do novih prvenstvenih pobjeda i tako nastavljaju bitku za vodećim mjestom. Za iznenađenje kola pobrinuli su se nogometaši Neretvanca savladavši na domaćem terenu Zadrane. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti uvjerljive domaće pobjede Jadrana i Zagore iz Unešića. Derbi kola između Kamena i Splita završio je podjelom bodova, a bodove su također podijelili Urania i Imotski. Jedina momčad bez pobjede i dalje je GOŠK iz Dubrovnika koji je u ovome kolu preuzeo zadnje mjesto na tablici.

Za iznenađenje kola pobrinuli su se nogometaši Neretvanca koji su na domaćem terenu savladali favoriziranu momčad Zadra, te tako ostvarili tek svoju drugu prvenstvenu pobjedu, i usput pobjegli sa zadnjeg mjesta u ligi. Mreže su mirovale sve do 51. minute kada je domaćine u vodstvo doveo Domagoj Zovko, a samo pet minuta kasnije Ante Grbešić iskoristio je kiks gostujuće obrane i povisio prednost Neretvanca na 2:0. Do kraja utakmice obje momčadi su imali svoje prilike, ali se rezultat više nije mijenjao.

Jedina utakmica bez pogodaka u ovome kolu odigrana je u Baškoj Vodi gdje su Urania i Imotski podijelili bodove. U živoj i borbenoj i na trenutke gruboj utakmici neodlučan ishod je najpravedniji rezultat u ovoj utakmici. Vrijedi istaknuti kako su domaćini od 54. minute igrali s igračem manje kada je drugi žuti, odnosno crveni karton zaradio Josip Bauk, međutim gosti nisu znali iskoristiti brojčani višak.

Za najuvjerljiviju pobjedu u ovome kolu pobrinuli su se nogometaši Zagore koji su na domaćem terenu u Unešiću s visokih 4:0 porazili Zmaja s Korčule. Igrala se peta minuta kada je glavni sudac utakmice Ante Žilić dosudio kazneni udarac za domaćine, a sigurni realizator bio je Krešimir Slugan, a samo deset minuta kasnije još jedan kazneni udarac i još jedan pogodak Krešimira Slugana za prednost 2:0. Do kraja poluvremena pitanje pobjednika riješio je Mile Ćaleta preciznim udarcem za visokih 3:0. Igrala se 68. minuta utakmice kada je gostujući igrač Luka Ćubel zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton, pa je morao ranije napustiti igru. Brojčani višak domaćini su brzo iskoristili, igrala se 74. minuta kada je Željko Malčić postavio konačan rezultat utakmice 4:0.

Do svoje četvrte prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Jadrana iz Ploča koji su na domaćem terenu i više nego zasluženo savladali nogometaše Junaka iz Sinja. Igrala se deseta minuta utakmice kada je glavni sudac Ante Kosor opravdano dosudio kazneni udarac za domaćine, a sigurni izvođač za 1:0 bio je Ivan Raič, te se s tom prednošću otišlo na poluvrijeme. U nastavku utakmice domaćini su bili puno bolji protivnik, a pitanje pobjednika riješili su u 72. minuti kada je Zdenko Jurčević iskoristio neopreznost gostujuće obrane i postavio konačan rezultat utakmice 2:0.

Lider prvenstva Biogradski Primorac lakše od očekivanog stigao je do svoje šeste prvenstvene pobjede savladavši u gostima Hrvace s uvjerljivih 4:1. Igrala se sedma minuta kada je Petar Šiško Bašić doveo Hrvace u vodstvo, i to je bilo sve od domaćina u ovoj utakmici. Epitet igrača utakmice ponio je gostujući napadač Nikola Marić koji je postigao sva četiri gostujuća zgoditka na utakmici i tako donio svojoj momčadi velika tri boda. Gledatelji i simpatizeri Hrvaca ne sjećaju se kada je njihova momčad doživjela ovakav debakl, i od jednog favorita za vrh tablice, polako, ali sigurno približavaju se samom začelju.

Još jedna podjela bodova u ovome kolu viđena je u Dubrovniku gdje su domaći nogometaši Goška podijelili bodove s vrlo neugodnom Croatijom iz Zmijavaca. Mreže su mirovale sve do 52. minute kada je domaćine u vodstvo doveo Toni Nikolić, nakon tog zgoditka domaćini su imali priliku za udvostručenje vodstva, ali nije bilo preciznosti u završnici akcije. Kako to biva, kazna za promašaj stigla je u 68.minuti kada je konačan rezultat utakmice 1:1 postavio Tomislav Mrkonjić. Nogometaši dubrovačkog Gošk-a i dalje su jedina momčad bez pobjede u prvenstvu, dok se Croatia nalazi u samom vrhu tablice.

Derbi kola odigran je u Ivanbegovini gdje su domaći Kamen i Split odigrali utakmicu bez pobjednika. Prvo poluvrijeme je u potpunosti pripalo gostujućim nogometašima koji su u 41. minuti zasluženo došli do vodstva kada je mrežu domaćina pogodio Nicholas Lohinski. U nastavku utakmice domaćini su zaigrali puno bolje i odlučnije, te je nagrada za to došla već u 48. minuti kada je Dalibor Mandarić preciznim udarcem postavio konačan rezultat utakmice 1:1.

Do pete prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Primorca iz Stobreča koji su na teškom gostovanju u Kaštel Starom slavili s minimalnih 1:0 i tako skočili na drugo prvenstveno mjesto. Pogodak odluke postignut je na isteku sat vremena igre kada se pred domaćim golom najbolje snašao Marin Bakić i neobranjivo poslao loptu za konačan rezultat 0:1. Do kraja utakmice gosti su ostali s igračem manje kada je izravni crveni karton zaradio Luka Mikić. Brojčani višak domaćini nisu znali realizirati, te su tako doživjeli šesti prvenstveni poraz.