Vinogradar do preokreta u posljednjim minutama, Maksimir zaustavio Opatiju

Ivan Šola • ponedjeljak, 16.10.2017.

Odigrano je deseto kolo 3.HNL Zapad u kojem su domaćini bili izrazito nemilosrdni, te su gostima prepustili samo tri boda. Za najveće iznenađenje kola pobrinuli su se nogometaši Maksimira koji su Opatiji nanijeli prvi prvenstveni poraz. Kiks Opatije najbolje su iskoristili aktualni prvaci lige koji su u derbiju kola porazili nogometaše Krka i tako zasjeli na vodeće mjesto na tablici. Najuvjerljiviju pobjedu u kolu ostvarili su nogometaši Udarnika, dok su nogometaši Vrbovca do svoje pobjede stigli u samoj završnici utakmice iskoristivši kazneni udarac. Fenjeraš Segesta zaustavila je pobjednički niz Zagorca, dok je najefikasnija utakmica kola odigrana između Vrapča i Jadrana u kojoj nije bilo pobjednika.

Najefikasnija utakmica kola odigrana je u Vrapču gdje su utakmicu s čak šest pogodaka odigrali domaćin Vrapče i Jadran iz Poreča. Igrala se 12.minuta kada je glavni sudac utakmice Dominik Bujan opravdano pokazao na bijelu točku za domaćine, a siguran realizator bio je Deni Bektaši. Do kraja poluvremena domaćini su udvostručili prednost u 36. minuti Ivan Švigir preciznim je udarcem povisio vodstvo na 2:0. Gosti se vraćaju u igru u 60.minuti kada Robert Vlizlo koristi neopreznost domaće obrane i smanjuje na 2:1. Međutim deset minuta kasnije Vrapče opet ima sigurnu prednost kada Admir Musić vara gostujućeg vratara za 3:1. Mnogi su pomislili da je tu pitanje pobjednika riješeno, ali su gosti u samoj završnici uspjeli poravnati rezultat. Prvo je u 86. minuti Matko Videkić smanjio na 3:2, da bi u sudačkoj nadoknadi konačan rezultat utakmice 3:3 postavio Banko Gianluca.

Do šeste prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Zagreba koji su na domaćem terenu s puno muke i tek u završnici pobijedili fenjeraša Pazinku iz Pazina. U vrlo zanimljivoj i uzbudljivoj utakmici obje momčadi su imale nekoliko izglednih prilika za postizanje zgoditka, ali su oba vratara bila uspješna u svim situacijama. Kada se očekivala podjela bodova, u 89. minuti najbolji domaći igrač u ovoj utakmici Pono Pintarić uzeo je loptu te prešao nekoliko gostujućih igrača, te je neobranjivo pogodio desni donji kut nemoćnog vratara Mladena Denića za konačan rezultat utakmice 1:0.

Vrlo zanimljiva i uzbudljiva utakmica odigrana je na Pešćenici gdje su domaći HAŠK i Dubrava miroljubivo podijelili bodove. Igrala se 30.minuta kada je goste u vodstvo doveo njihov kapetan Dragan Juranović iz slobodnog udaraca za 0:1, te se s tim rezultatom otišlo na poluvrijeme. U nastavku utakmice bolju igru domaćini su okrunili u 52.minuti kada je Vid Krajačić iskoristio neopreznost u gostujućoj obrani i poslao loptu u mrežu za 1:1. Do kraja utakmice obje su ekipe imale po jednu izglednu priliku za postizanje zgoditka, ali su oba vratara izvrsnim intervencijama sačuvala svoju mrežu. Ovo je bila deveta uzastopna utakmica kako nogometaši HAŠK-a nisu došli do pobjede.

Do pete prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Vrbovca koji su na svome terenu u samoj završnici postigli pogodak vrijedan sva tri boda i tako porazili Špansko minimalnim rezultatom. Tijekom cijele utakmice domaćini su bili nešto bolji i opasniji protivnik i zasluženo su došli do pobjede koja ih je podigla na sedmo prvenstveno mjesto. Odlučujući trenutak utakmice dogodio se u 86.minuti kada je glavni sudac utakmice Daniel Starčević dosudio kazneni udarac za Vrbovec, a sigurni realizator za 1:0 bio je Antonio Boroša.

Za najuvjerljiviju pobjedu u ovome kolu pobrinuli su se nogometaši Udarnika iz Kurilovca koji su na domaćem travnjaku s uvjerljivih 3:0 porazili Rudar iz Labina. Domaćini su odigrali najbolju utakmicu u ovom dijelu prvenstva i zasluženo su došli do pete prvenstvene pobjede. Igrala se 27.minuta kada je nakon centaršuta najviši u skoku bio Nikola Brajko i glavom neobranjivo poslao loptu u mrežu za 1:0, a do kraja poluvremena Udarnik je udvostručio vodstvo nakon vrlo lijepe akcije koju je zaključio Ante Džaja. Pitanje pobjednika bilo je riješeno odmah na početku drugog dijela kada je svojim drugim zgoditkom Nikola Brajko postavio konačan rezultat utakmice 3:0. Zanimljivo je istaknuti kako je ovo bila četvrta uzastopna utakmica u kojoj nogometaši Rudara nisu postigli pogodak.

Za iznenađenje kola pobrinuli su se nogometaši Maksimira koji su na domaćem terenu priredili senzaciju savladavši lidera prvenstva Opatiju, te su im tako nanijeli prvi prvenstveni poraz. Tijekom čitave utakmice domaćini su bili puno bolji protivnik i zasluženo su došli do minimalne i tek četvrte prvenstvene pobjede. Odlučujući trenutak utakmice dogodio se u 49. minuti kada se pred gostujućim vratarom Vanjom Ivešom odlično snašao Antonio Kurbalić i majstorski poslao loptu u mrežu za konačan rezultat 1:0. Do kraja utakmice igralo se dosta otvoreno i obje momčadi su imale svoje prilike, međutim rezultat se nije mijenjao.

Još jedna podjela bodova viđena je u Sisku gdje su domaća Segesta i Zagorec iz Krapine odigrali vrlo zanimljivu utakmicu u kojoj na kraju nije bilo pobjednika. Igrala se 17. minuta kada je Matija Smrekar iskoristio veliku pogrešku u domaćoj obrani i poslao loptu u mrežu za vodstvo Zagoreca, te su s minimalnom prednošću otišli na poluvrijeme. U nastavku utakmice puno bolja igra domaćina okrunjena je u 68. minuti kada je Veli Zenuni preciznim udarcem poravnao rezultat na 1:1. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, a gosti mogu biti puno zadovoljniji ovim rezultatom, jer se u završnici čak dva puta tresao okvir njihovog gola.

Do tek treće prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Dugog Sela pobijedivši na domaćem terenu nogometaše Trnja minimalnim rezultatom. Igrala se druga minuta kada je jedini pogodak na utakmici iz slobodnog udarca postigao Ivan Grgić. Gosti su u 25. minuti imali priliku vratiti se u utakmicu, ali je udarac Marina Tomšića s bijele točke obranio domaći vratar Matija Jesenović. Do kraja utakmice domaćini su sigurno držali stečenu prednost, te su zasluženo došli do sva tri boda, i tako prekinuli niz od sedam utakmica bez pobjede.

Derbi kola u Jastrebarskom ispunio je sva očekivanja gdje su Vinogradar i Krk odigrali odličnu utakmicu u kojoj su domaćini ostvarili veliki preokret i u samoj završnici stigli do osme prvenstvene pobjede. Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo gostujućim nogometašima koji su zahvaljujući dvostrukom strijelcu Robertu Brdaru u 32. minuti vodili s 0:2. Ipak u 41.minuti prvi topnik lige Igor Prijić iskoristio je neopreznost obrane Krka i rutinski pospremio loptu u mrežu za 1:2. U nastavku utakmice domaćini su bili puno bolji protivnik i svoju nadmoć su okrunili u 64.minuti kada je Ivan Miličević zatresao gostujuću mrežu za 2:2. Kada se očekivala podjela bodova, na samom kraju utakmice najbolji domaći igrač Igor Prijić postiže svoj drugi pogodak i tako svojoj momčadi osigurava velika tri boda s kojima dolaze na vodeće mjesto na tablici.