Hrvatska u dramatičnoj završnici ispustila pobjedu protiv Mađarske

Branimir Korać • četvrtak, 19.10.2017.

Hrvatska ženska nogometna reprezentacija u susretu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo gostovala je u Györu kod Mađarske i u dramatičnoj završnici upisala remi 2:2...

Hrvatske nogometašice nisu niti iz trećeg pokušaja uspjele doći do pobjede u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, međutim nisu bile daleko. Odigrale su dobru utakmicu u Mađarskoj, povele u 91. minuti, ali u zadnjem napadu na susretu Mađarice su izjednačile i ipak uzele bod.

Ovo je Mađaricama prvi bod u ovim kvalifikacijama, Hrvatskoj drugi nakon što je upisala remi i u Ukrajini te poraz od Švedske.

U Györu pogodaka nije bilo sve do 75. minute, a u narednih 20 postignuta su četiri. Mađarice su stigle do vodstva preko Henriette Csiszar, ali prvo je Sandra Žigić u 79. minuti poravnala na 1:1 da bi na ulasku u sudačku nadoknadu Isabella Dujmenović dovela Hrvatsku do vodstva. Kada se činilo da će Hrvatska do prve pobjede, Csiszar je drugim golom postavila konačnih 2:2.

U sljedećem kvalifikacijskom susretu Hrvatska igra protiv Danske za pet dana. Dankinje dosad imaju samo jedan odigran susret i to 6:1 pobjedu protiv Mađarske.