Mihaela Bradovski • nedjelja, 22.10.2017.

Tri nedjeljna dvoboja francuskog prvenstva donijeli su dvije pobjede gostiju i remi. Remi je viđen u Marseilleu gdje je domaći Olympique propustio priliku za svladati PSG...

Burno je bilo u derbiju između Olympiquea iz Marseillea i PSG-a. Domaćin je imao veliku priliku uzeti sva tri boda, vodio je do sudačke nadoknade, ali Edinson Cavani spasio je goste od poraza.

Nisu Parižani igrali dobro, imali su loptu više u svojim nogama, međutim Marseille je imao više prilika i da je uzeo sva tri boda, ne bi bilo nezasluženo.

Domaćin je poveo već u 16. minuti pogotkom Luiza Gustava koji se iznenada odlučio na udarac s više od 20 metara, lopta je imala neugodnu putanju i iznenadila je Areolu i završila u mreži.

Na odgovor PSG-a čekalo se do 33. minute kada je Rabiot u 16 metara pokraj Rolanda pronašao Neymara, a Brazilac udarcem iz prve pogodio suprotni kut.

U drugom dijelu ponovno je Marseille došao do prednosti. Strijelac je bio Thauvin koji se odlično probio ispred čuvara te iz blizine ubačaj N'Jiea poslao u mrežu.

Kada je u 87. minuti Neymar zaradio drugi žuti karton zbog koškanja s Lucasom Ocamposom, činilo se da će bodovi ostati u Marseilleu. Međutim s tim se nije složio Cavani koji u 92. minuti iz slobodnog udarca zabija za 2:2 i podjelu bodova.

Iznimno uvjerljiv bio je Lyon koji je u gostima pregazio Troyes s 5:0. Domaćin je zadnjih 20 minuta odradio s igračem manje, ali već tada je zaostajao 3:0 i nije bilo izgledno da će se vratiti u susret.

Junak Lyona bio je Memphis Depay koji je postigao tri pogotka, a po jedan su dodali Bertrand Traore i Mariano Diaz. Christophe Herelle bio je nesretnik koji je isključen u 69. minuti.

Tek je deseto kolo, a Nice ima već šest poraza. Ovo joj je treći u nizu, a nanio joj ga je Strasbourg, momčad koja j dosad skupila tek šest bodova i duboko je u borbi za opstanak.

Joia Nuno Da Costa postigao je oba pogotka za goste već u prvih 50 minuta, a problemi su se javili tri minute nakon drugog pogotka kada Ernest Seka zarađuje crveni karton i skrivljuje kazneni udarac. Precizan izvođač bio je Pierre Lees Melou za smanjenje na 2:1. što je bio i konačan rezultat.