Petar Jenjić • srijeda, 25.10.2017.

Odigrane su i preostale četiri utakmice trećeg kola Eurolige. CSKA je bez većih problema na domaćem terenu svladao Panathinaikos, dok je Fenerbahče uzvratio Anadolu Efesu za prvenstveni poraz prije deset dana. Prvu pobjedu ove sezone upisao je Bamberg u gostima kod Unicaje, dok je Valencia pregazila Baskoniju i presudila Pablu Prigioniju kao glavnom treneru kluba...

CSKA - Panathinaikos 81:63

Gotovo jednosmjerna utakmica odigrana je u Moskvi gdje je domaći CSKA stigao do druge ovosezonske pobjede. Momčad Dimitrisa Itoudisa slavila je rezultatom 81:63, u utakmici u kojoj je ruska momčad dominirala od početka do kraja i samo je bilo pitanje kojom će razlikom slaviti.

Trener CSKA je nakon utakmice očekivano bio zadovoljan predstavom svojih igrača: "Za razliku od prošle utakmice večeras smo imali potpuno drugačiji pristup, kako u napadu tako i u obrani. Odličnu momčad ostavili smo na samo 63 postignuta koša i to je bio ključ pobjede."

Sergio Rodriguez predvodio je CSKA s 25 poena i devet asistencija, dok je Kyle Hines dodao 21 koš. Najbolji je kod gostiju bio K.C. Rivers sa 17 koševa.

Fenerbahče - Anadolu Efes 81:70

Fenerbahče je na domaćem parketu uzvratio Perasovićevom Anadolu Efesu za poraz u domaćem prvenstvu prije deset dana. Branitelj naslova vrlo dobro odigranim drugim poluvremenom prelomio je utakmicu u svoju korist i u konačnici slavio rezultatom 81:70. Goste je do same završnice držao vrlo dobri Kruno Simon, no u momčadi Efesa nedostajalo je više raspoloženih igrača pa je Fenerbahče rutinski zaključio utakmicu u svoju korist.

"Agresivna obrana u trećoj četvrtini bila je ključ pobjede, igrali smo obrambeno puno bolje, ali moramo još popraviti napad. Imamo kvalitetne i iskusne igrače koji znaju iznijeti ovakve utakmice", kazao je nakon utakmice trener Fenerbahčea Željko Obradović.

Vrlo ujednačen napad pobjedničke momčadi predvodio je Jan Vesely s 15 koševa i pet skokova, dok je Brad Wanamaker dodao 14 poena, šest skokova i sedam asistencija.

Najučinkovitiji u redovima gostiju bio je Kruno Simon s 20 poena (4/7 za dva, 4/6 za tricu), pet skokova i četiri asistencije za 34 i pol minute provedene na parketu.

Baskonia - Valencia 63:80

Španjolski dvoboj pripao je gostima iz Valencije koji su odličnom utakmicom rano slomili otpor Baskonije i u konačnici slavili rezultatom 80:63. Druga je to uzastopna pobjeda za goste koji su svoje večerašnje protivnike ostavili na dnu ljestvice.

Već je nakon prve četvrtine Valencia imala 15 koševa prednosti (28:13) koje je bez problema čuvala sve do početka drugog poluvremena kada Baskonia serijom 7:0 dolazi na samo četiri poena minusa (50:46). Međutim, povratak domaćina bio je kratkog vijeka, gosti se ubrzo vraćaju na dvoznamenkastu prednost i čuvaju je do kraja.

Trener Valencije Txus Vidorreta nakon utakmice je istaknuo: "Igrali smo jako dobro kroz svih 40 minuta jer je toliko potrebno za pobjedu na ovom terenu. Vrlo smo sretni novom, drugom uzastopnom pobjedom i sada nam je najbitnije da se što bolje spremimo za utakmice koje dolaze."

Goste su do pobjede predvodili Tibor Pleiss i Erick Green s po 15 poena. Najraspoloženiji kod Baskonije bio je Tornike Šengelia s 22 koša i 11 skokova.

Istaknimo i kako je zbog slabog ulaska u sezonu ostavku ponudio glavni trener Pablo Prigioni.

Unicaja - Bamberg 76:80

Vrlo tijesna utakmica u Malagi završila je pobjedom njemačkog Bamberga koji je slavljem 80:76 stigao do prve pobjede ove sezone u Euroligi i tako se bodovno izjednačio s današnjim protivnikom.

Još pet minuta prije kraja rezultat je bio poravnat (66:66), ali kada su se gosti vratili u vodstvo više ga nisu ispustili. Napravili su seriju 7:0 i stečenu prednost sačuvali do samog završetka.

Do pobjede ih je predvodio Ricky Hickman s 18 koševa, Leon Radošević je dodao četiri poena (1/2 za dva, slobodna bacanja 2/6) i pet skokova za 21 i pol minutu na parketu.

Unicaji nije pomogao niti raspoloženi Nemanja Nedović koji je susret zaključio s 26 poena.