Cedevita preko MoraBanc Andorre do prve pobjede u Eurokupu

Petar Jenjić • srijeda, 25.10.2017.

Košarkaši Cedevite na domaćem su terenu svladali MoraBanc Andorru i tako upisali prvu pobjedu u Eurokupu ove sezone. Vitamini su slavili rezultatom 91:73 u jednosmjernoj utakmici u kojoj se nijednom nisu našli u zaostatku...

Prvu europsku pobjedu ove sezone upisala je Cedevita koja je u Domu sportova svladala MoraBanc Andorru rezultatom 91:73. Za razliku od prethodne dvije utakmice zagrebačka momčad je vodila od prve do posljednje minute i gotovo pa rutinski privela dvoboj pobjedonosno prema samom kraju.

Nakon slabijih predstava i neočekivanih poraza, Cedevita je nakon dugo vremena svladala Crvenu zvezdu, a večeras probila led u Eurokupu što donosi razloga za optimizam u nastavku sezone.

Vitamini su vodili od samog početka, a nakon dvije minute imali su sedam koševa viška (9:2). Bez većih problema Cedevita je čuvala prednost pa je nakon ubačaja Džanana Muse u osmoj minuti došla do deset koševa viška (23:13).

Slično se razvijala i druga dionica u kojoj je zagrebačka momčad čuvala prednost, ali i upala u kratku crnu rupu. Andorra je serijom 8:0 došla na pet koševa minusa u 18. minuti (41:36), no to više od toga nije išlo, barem što se tiče prvog poluvremena.

Kako je utakmica odmicala bilo je jasno kako domaćin ne može ispustiti prednost. Osam minuta prije kraja došao je i do 17 koševa prednosti (74:57) koje je bez većih problema sačuvao do isteka vremena.

Cedevitu je do pobjede predvodio Demetris Nichols s 20 koševa (6/10 za dva, 1/2 za tricu, slobodna bacanja 5/5), Kevin Murphy je dodao 18 koševa (2/3 za dva, 4/7 za tricu, slobodna bacanja 2/2).

Najbolji je kod gostiju bio Przemek Karnowski s 11 koševa (5/6 za dva, slobodna bacanja 1/2).