Split umalo prokockao pobjedu protiv Dynamica, Žuti slavili tek u produžetku

Petar Jenjić • srijeda, 25.10.2017.

U susretu trećeg kola Druge ABA lige košarkaši Splita slavili su na domaćem parketu protiv srpskog Dynamica nakon produžetka 99:94. Iako su 14 sekundi prije kraja regularnog dijela imali šest koševa viška Žuti su ispustili prednost i pobjedu morali tražiti u dodatnih pet minuta...

Nakon pobjede za vikend nad Hermes Analiticom u sklopu HT Premijer lige, košarkaši Splita okrenuli su se obavezama u ABA ligi 2. Na Gripe je stigao srpski Dynamic koji je, kao i Žuti, uoči utakmice imao omjer pobjeda i poraza 1-1.

Skelinova momčad pred svojim je navijačima odigrala dobru utakmicu i zasluženo upisala pobjedu, iako je mogla i ranije završiti. Split je slavio rezultatom 99:94, u dvoboju u kojem je gotovo pa cijelo vrijeme kontrolirao stanje na semaforu.

Osim na samom početku utakmice i nakratko tijekom druge četvrtine, Split je bio u zaostatku, ali kako je vrijeme odmicalo tako je rasla i razlika.

Na poluvremenu su Žuti imali šest poena viška (47:41), da bi već početkom nastavka došli i do prve dvoznamenkaste prednosti ubačajem Filipovića (52:41). Iako su još početkom posljednje četvrtine imali 15 poena viška, Dynamic se vraća u samoj završnici i dolazi na minus dva (83:81).

Iako je nakon ubačaja Širka Split imao šest koševa viška (87:81), 14 sekundi prije kraja, gosti dvjema tricama uspijevaju izboriti dodatnih pet minuta.

Ipak, u produžetku nije bilo problema za domaću momčad koja je uspjela prelomiti utakmicu u svoju korist, zaključivši je novom pobjedom.

Split je do pobjede predvodio Michaelyn Scott s 18 poena, sedam skokova, 11 asistencija i šest ukradenih lopti. Henrik Širko dodao je 16 koševa i osam skokova, dok je Goran Filipović ubacio 15 poena uz pet asistencija. Najbolji je kod gostiju bio Nemanja Krstić s 21 poenom i devet skokova.