Šibenčani u drugom poluvremenu slomili otpor Splita i ostali stopostotni

Branimir Korać • petak, 27.10.2017.

I u četvrtom kolu HT Premijer lige košarkaša Šibenčani su upisali pobjedu i uz Cedevitu i Cibonu jedina su neporažena momčad u dosadašnjem dijelu sezone...

Četvrto kolo donijelo im je neugodan posao, na Baldekinu gostovao je Split kojeg su Šibenčani na kraju ipak svladali 79:65. Splićani su prije dva dana imali vrlo težak dvoboj protiv Dynamica u ABA ligi 2, taj susret otišao je u produžetak i na kraju ostavio traga na Skelinovoj momčadi. Nisu njegovi igrači bili u pravom izdanju na Baldekinu, a pad je bio posebno vidljiv u drugom poluvremenu.

U prvom dijelu susret je bio ravnopravan, nijedna momčad nije stvorila razliku i nije bilo značajnijih odvajanja. Na odmor se otišlo s 30:30 i očekivao se sličan nastavak susreta.

Međutim u drugo poluvrijeme puno bolje ulazi domaćin koji stvara razliku i da Scott na drugoj strani ne vraća nakratko Split u utakmicu, stvari bi vrlo vjerojatno bile brzo riješene.

Scott je samo odgodio odluku, Šibenčani su se ipak odvojili početkom zadnje dionice i nakon toga rutinski dovršili posao.

Ivan Mileković u domaćim redovima ubacio je 21 poen dok je Krešimir Radovčić dodao 15 poena, osam skokova i pet asistencija. Kod Splita Michaelyn Duane Scott ubacio je 20 poena dok je Henrik Širko dodao 16 poena i šest skokova.