Novi poraz Barcelone, Unicaja se lako obračunala s Estudiantesom

Petar Jenjić • nedjelja, 29.10.2017.

Odigrano je sedam utakmica 6. kola španjolske ACB lige. Novi poraz doživjela je Barcelona, ovoga puta kod kuće od Murcije, Unicaja se lako obračunala s Estudiantesom, dok je do nove pobjede stigla i Valencia koja je svladala Gran Canariju...

Barcelona je na domaćem terenu poražena od Murcije rezultatom 97:94 i tako izgubila drugu uzastopnu utakmicu. S druge strane, Murciji je ovo treća pobjeda u posljednje četiri dvoboja.

Gosti su bili ravnopravan protivnik kroz cijeli susret, a uoči posljednje četiri minute imali su čak 14 koševa viška (89:75). Međutim, Barcelona je uspjela zakomplicirati samu završnicu i doći na samo minus jedan (94:93), no više od toga nije išlo, Murcia je zadržala mirnu ruku i stigla do pobjede.

Do pobjede ih je predvodio Vitor Benite s 19 poena, dok je Alex Urtasun dodao 18 koševa. Najbolji je kod Barcelone bio Thomas Heurtel s 28 koševa i šest asistencija. Ante Tomić ostao je bez učinka za pet minuta provedenih na terenu.

Cedevitin protivnik u Eurokupu, MoraBanc Andorra, na domaćem je terenu u prilično slaboj utakmici svladala Tenerife rezultatom 58:48. Domaćin je u prvoj četvrtini ubacio tek pet poena, ali je u nastavku dvoboja ipak uspio proigrati. Susret je prelomio dobrom posljednjom četvrtinom koju je dobio sa 24:13.

Jaime Fernandez s 19 poena i pet asistencija predvodio je Andorru do pobjede, Oliver Stević je dodao deset koševa. Javier Beiran s devet koševa bio je najučinkovitiji kod gostiju.

Nakon debakla protiv Valencije u Euroligi Unicaja se iskalila na Estudiantesu kojeg je na domaćem terenu pobijedila rezultatom 89:70, iako je konačno stanje na semaforu moglo biti i drugačije, s obzirom na to da je imala i 28 koševa viška u nekoliko navrata.

Do pobjede je predvodio Nemanja Nedović s 18 poena i šest asistencija, Giorgi Šermadini je dodao 16 koševa i osam skokova. Najefikasniji je kod gostiju bio Nik Caner-Medley s 11 poena. Goran Suton je ubacio devet koševa (3/5 za dva, 1/5 za tricu) uz dva skoka za 16 minuta na terenu.

Sa slabim igrama nastavlja Baskonia koja je na domaćem parketu poražena od Zaragoze rezultatom 78:73. Gosti su početkom drugog poluvremena preuzeli vodstvo, a početkom četvrte četvrtine imali i dvoznamenkastu prednost. Iako je dolazila na minimalan zaostatak u nekoliko navrata, Baskonia nije uspjela preokrenuti zaostatak i doći do pobjede.

Gary Neal s 25 poena i Nicolas De Jong sa 16 koševa predvodili su Zaragozu do pobjede. Najbolji je kod Baskonije bio Tornike Šengelia s 21 poenom i deset skokova.

Do pete pobjede u sezoni stigla je Valencia koja je na domaćem parketu bila bolja od Gran Canarije 89:83. Na kraju prve četvrtine bila je na minimalnom zaostatku, ali je do poluvremena okrenula rezultat i došla do šest koševa viška (47:41) koje nije ispustila do samog kraja.

Najefikasniji u redovima Valencije bio je Erick Green s 20 koševa, Alberto Abalde je dodao 12 poena. Gal Mekel s 15 koševa predvodio je Gran Canariju.

ACB liga, 6. kolo:
Barcelona - Murcia 94:97
Gipzukoa - Bilbao 87:91 (Kenny Cherry 20p / Dejan Todorović 22p, 6sk)
Joventut - Real Betis 81:76 (Jerome Jordan 17p, 7sk / Nobel Boungou-Colo 19p, 4sk)
MoraBanc Andorra - Tenerife 58:48
Baskonia - Zaragoza 73:78
Unicaja - Estudiantes 89:70
Valencia - Gran Canaria 89:83