GOŠK ostvario prvu prvenstvenu pobjedu, uvjerljiva Croatia

Ivan Šola • ponedjeljak, 30.10.2017.

Odigrano je 10. kolo 3.HNL Jug koje je bilo izrazito siromašno golovima, postignuto je svega 14 pogodaka, što je uvjerljivo najmanje u dosadašnjem prvenstvu. Najuvjerljiviju pobjedu u ovome kolu ostvarili su nogometaši Croatije savladavši momčad Vala s čak 5:0. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti prvu prvenstvenu pobjedu Goška, dok su također do svojih domaćih pobjeda stigli Neretvanac i Hrvace. U ostalim utakmicama nije bilo pobjednika, a najviše pažnje privukao je derbi u Stobreču gdje su Primorac i Split odigrali utakmicu bez golova.

Do tek treće prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Neretvanca koji su pred svojim gledateljima savladali Uraniju iz Baške Vode. Na pravi pogodak čekala se 62.minuta kada je Domagoj Zovko izbjegao pažnji gostujuće obrane i rutinski pospremio loptu u mrežu za 1:0. Pitanje pobjednika bilo je riješeno u 74.minuti kada je Ante Mihaljević udvostručio prednost na 2:0. Do kraja utakmice gosti su uspjeli samo uljepšati poraz, igrala se treća minuta sudačke nadoknade kada je Mario Zebić postavio konačan rezultat 2:1.

Vrlo zanimljiva utakmica odigrana je u Unešiću gdje su domaća Zagora i Zadar podijelili bodove. Svakoj momčadi pripalo je po jedno poluvrijeme, pa je samim time na kraju ova podjela bodova najrealniji ishod utakmice. Igrala se 37.minuta utakmice kada je domaćine u vodstvo doveo Mile Ćaleta i Zagora je na prednost otišla s minimalnom prednošću. U nastavku utakmice bolja igra gostiju okrunjena je tek u 83.minuti kada je Kristijan Jurić poslao loptu u domaću mrežu za konačan rezultat utakmice 1:1.

Utakmica bez pobjednika odigrana je u Pločama gdje su bodove međusobno podijelili domaći Jadran i bivši drugoligaš Imotski. U ne baš zanimljivoj utakmici gdje je bilo vrlo malo prilika, mreže se nisu tresle, pa je samim time podjela bodova najrealniji ishod utakmice.

Do svoje pete prvenstvene pobjede stigli su igrači Hrvaca koji su pred domaćim gledateljima zasluženo uzeli sva tri boda savladavši BŠK Zmaj s Korčule. Igrala se osma minuta utakmice kada je domaćine u vodstvo doveo Petar Šiško Bašić, a samo deset minuta kasnije gosti se vraćaju u egal kada je Marko Vrkić pogodio domaću mrežu za 1:1. Ipak do kraja poluvremena Hrvace ponovno dolazi u prednost, igrala se 37.minuta kada je neopreznost u gostujućoj obrani najbolje iskoristio Bože Živaljić i zatresao mrežu za 2:1. U nastavku utakmice rezultat se više nije mijenjao, a gosti su u 73.minuti ostali s igračem manje kada je izravni crveni karton zaradio Paško Čuljak.

Vrlo burna i nervozna utakmica odigrana je u Dubrovniku gdje su domaći nogometaši ostvarili prvu prvenstvenu pobjedu savladavši Junaka iz Sinja s minimalnih 1:0. Presudni trenutak utakmice dogodio se pred kraj prvog poluvremena kada su gosti ostali čak s dva igrača manje. Prvo je u 39.minuti žute kartone upario Mateo Katuša, da bi samo minutu kasnije zbog nesportskog ponašanja izravni crveni karton zaradio Antonio Križanac. U nastavku utakmice domaćinima je trebalo puno vremena da probiju bunker gostujućeg sastava. Igrala se 74.minuta utakmice kada je jedini pogodak na utakmici postigao Toni Žile, za velika i vrlo važna tri boda domaće momčadi.

Još jedna utakmica bez pogodaka odigrana je u Ivanbegovini gdje su domaći Kamen i Primorac iz Biograda miroljubivo podijelili bodove. Utakmice je protekla u zanimljivoj, borbenoj i otvorenoj igri u kojoj je na kraju neriješen rezultat najrealniji ishod ova dva izjednačena i ravnopravna suparnika.

Za najuvjerljiviju pobjedu u ovome kolu pobrinuli su se nogometaši Croatije iz Zmijavaca koji su na gostovanju u Kaštel Starom domaćinima podarili petardu koju neće tako skoro zaboraviti. Igrala se deveta minuta utakmice kada je goste u vodstvo doveo Ante Ćapin, a samo dvije minute kasnije Tomislav Mrkonjić udvostručio je vodstvo Croatije na 0:2. Do kraja poluvremena pitanje pobjednika riješio je Tomislav Gudelj, pa je tako Croatia na poluvremenu imala visokih 0:3. U nastavku utakmice viđena su još dva zgoditka u domaćoj mreži, a svoje druge golove na utakmici postigli su Ante Ćapin i Tomislav Mrkonjić za visoku pobjedu, s kojom gosti skaču na visoko drugo mjesto.

Derbi kola odigran je u Stobreču gdje su svoju utakmicu odigrali Primorac i bivši prvoligaš Split. U vrlo izjednačenoj, borbenoj i na trenutke vrlo gruboj utakmici mreže se nisu tresle, pa je samim time podjela bodova najrealniji ishod između ova dva izjednačena protivnika.