Branimir Korać • petak, 03.11.2017.

Odigrana su i posljednja tri susreta petog kola Eurolige, a Barcelona je prekinula niz poraza dok je Efes i dalje nastavio gubiti te još uvijek nema pobjedu...

Seriji poraza Barcelone došao je kraj i to u dvoboju protiv dosad neporaženog Olympiakosa. Katalonci su imali čak pet poraza u nizu računajući španjolsko prvenstvo i Euroligu, a samo u Euroligi tri puta zaredom ostali su bez pobjede.

Olympiakos nije bio najbolji izbor za "vađenje", ali Barcelona je ipak uspjela odigrati na vrlo visokoj razini i posebno u drugom poluvremenu nadigrati Grke. I dok se još u prvom poluvremenu vodila velika borba, u nastavku susreta domaćin je potpuno dominirao, napad Olympiakosa u ovom dvoboju bio je vrlo loš i Barcelona je visoko slavila sa 73:51.

Do pobjede su je predvodili Kevin Seraphin s 13 poena i Pierre Oriola s 11. Ante Tomić za 12 minuta dodao je četiri poena (2/3 za dva) i dva skoka. Kod Olympiakosa Ioannis Papapetrou ubacio je 11 poena, a Nikola Milutinov uhvatio je šest skokova i izborio šest prekršaja.

Perasovićev Anadolu Efes jedina je momčad koja još nema nijednu pobjedu. U petom kolu u Istanbulu je gostovala Unicaja koja je u prva četiri kola tri puta poražena, no ovaj put bila je uspješna i slavila je sa 79:74. U zadnjoj dionici Efes je imao devet razlike, vodio je 62:53, ali nakon toga je Unicaja napravila seriju 17:5 i mirno dovršila posao.

"Došli smo ovdje skromni znajući da imamo samo jednu pobjedu na kontu. Znali smo da ćemo imati šanse samo ako odigramo svoju najbolju utakmicu i tako smo se ponašali od prve četvrtine. Imali smo određenih problema, posebno u napadačkom skoku gdje nam je velike probleme stvarao Štimac", istaknuo je nakon susreta Joan Plaza.

U njegovoj momčadi po 13 poena upisali su Ray McCallum (pet asistencija), Nemanja Nedović (osam asistencija) i Giorgi Šermadini dok je James Augustine ubacio 11 poena uz osam skokova. Kod Efesa Vladimir Štimac imao je 17 poena i 11 skokova, Brock Motum 16 poena i sedam skokova, a Kruno Simon za 29 minuta ubacio je 12 poena (2/5 za dva, 2/6 za tri) uz četiri skoka i četiri asistencije.

Žalgiris je stvorio dosta problema moskovskom CSKA koji je na kraju ipak slavio 94:91. Tricaška serija domaćina u posljednjoj dionici prelomila je susret, Žalgiris nije imao odgovor na to i CSKA je na kraju i deseti put u isto toliko međusobnih dvoboja u Euroligi stigao do pobjede.

"Idemo dan po dan i svakim danom pokušavamo biti sve bolja momčad. Ovdje smo znali da moramo igrati s odličnim protokom lopte u napadu jer oni znaju jako dobro kako stati u obranu i mislim da smo to dobro odradili", rekao je Nando De Colo.

Kod CSKA Will Clyburn ubacio je 26 poena, a De Colo 25 poena i deset asistencija. Kod poraženih Vasilije Micić upisao je 20 poena i sedam asistencija, a Edgaras Ulanovas dodao je 14 poena.