Premier liga, 11. kolo, 04.11.2017, 18:30 h
West Ham
West Ham 1:4 Liverpool
Liverpool

Marjan Kreševac • subota, 04.11.2017.

West Ham nastavlja svoj crni niz, nakon što su na svom travnjaku izgubili od Liverpoola zaustavili su se na šest poraza u 11 susreta i s mizernih devet bodova na kontu nalaze se na 17. mjestu Premiershipa...

Ispred Slavena Bilića danas je sudeći prema britanskim medijima bio još jedan "biti ili ne biti" susret. Za razliku od svih posljednjih sudbonosnih bitaka našeg stručnjaka ova je prema imenu protivnika bila možda i najteža, s druge strane stajao je veliki Liverpool. Kao da takav suparnik nije sam po sebi dovoljan Bilić je imao velike muke oko sastavljanja momčadi, a posebno posljednjeg obrambenog reda.

Pomutnja upravo u posljednjem redu umalo je kumovala pogotku gostiju već u trećoj minuti susreta, Mohamed Salah izveo je slobodan udarac s lijeve strane, Creswell je bio prenizak u skoku i lopta dolazi do Firmina koji puca s nekoliko metara, ali Hart na vrijeme ulazi u udarac i uspijeva sačuvati svoju mrežu.

Osim te prilike Liverpoola ništa vrijedno pažnje nije se događalo na travnjaku do desete minute kada su Čekićari imali sjajnu priliku za vodstvo. Lanzini je htio odigrati pas prema šesnaestercu koji je na svom putu okrznuo nekog od gostujućih igrača i pao izravno u noge samom Ayewu koji potkopava loptu lijevom nogom, prebacuje istrčalog Mignoleta, ali na njegovu nesreću kao i svih poklonika West Hama lopta od vratnice odlazi van granica igrališta.

Prošlo je 20 minuta susreta kada smo vidjeli prvi udarac iz kuta, izveo ga je Lanzini s desne strane no obrana Liverpoola čisti njegov ubačaj i to kako. Lopta je došla do Salaha koji odigrava kratki pas do Manea, ovaj vuče kontru nekih 70 metara u punom sprintu i na rubu domaćeg kaznenog prostora proigrava Salaha. Egipćanin radi korak - dva s loptom i zatim je hladnokrvno posprema u mrežu.

Šok zbog primljenog pogotka na stadionu nije se ni smirio kada je stigao novi. Opet je prekid bio izvor svih problema da domaće igrače, Salah je ubacio iz kuta, Nobleov pokušaj čišćenja pretvara se u opasan udarac prema vlastitom golu koji Hart nekako uspijeva obraniti no na odbijancu prvi je Matip i više nema spasa, 24. minuta 0:2.

Jako loše prvo poluvrijeme domaćih, no to nije ništa novo, navijači su uvelike na to naviknuti u ovoj sezoni. Veliko je pitanje što Bilić može napraviti kako bi podigao svoje igrače iz letargije. Što god se dogodilo u svlačionici West Hama dalo je rezultata u nastavku susreta. Na teren su izašli neki novi igrači kod kojih se prije svega vidjela želja za igrom.

Uz želju i katastrofalnu reakciju Liverpoolove obrane koja je postala konstanta Čekićari su u 55. minuti došli do pogotka, Ayew je ubacio na drugu vratnicu, Gomez potpuno krivo procijenio let i omogućio Lanziniju da si prsima spusti loptu i gurne ju u mrežu. Je li ovo naznaka da se domaći mogu nadati nečemu pozitivnom do kraja susreta? Naravno da nije.

Samo minutu kasnije novi prekid i novi pogodak u mreži Harta, ovaj put na drugoj vratnici sam kao duh našao se Alex Oxlade-Chamberlain čiji prvi pokušaj Hart brani, ali drugi ne. Nevjerojatno je koliko smo pomutnje u posljednjem redu West Hama vidjeli u današnjem susretu i koliko god su kritike u pogledu rezultata opravdano usmjerene prema Biliću nije on taj koji na bilo koji način može utjecati na ovakvu izvedbu svoje obrane.

Posljednji čavao u lijes West Hama, a možda i u onaj Slavena Bilića u 75. minuti zabio je Salah svojim drugim pogotkom na susretu, a sedmim u 11 ligaških nastupa. Kako su domaći navijači doživjeli nastup svojih ljubimaca najbolje su pokazali kada su desetak minuta prije kraja susreta počeli napuštati stadion. Na kraju svega postavlja se pitanje što će se dogoditi s Bilićem? Dobio je dvije utakmice da pokuša nešto promijeniti i odradio ih je relativno dobro, svladao je Tottenham i uzeo bod Palaceu, ali nakon današnje predstave ponovno će se javiti kritike, postavljati pitanja i teško je za vjerovati da će dobiti još jednu priliku.