Branimir Korać • nedjelja, 05.11.2017.

Chelsea je u derbiju engleskog Premiershipa ugostio Manchester United i odnio pobjedu 1:0 čime je City ostao na osam bodova prednosti nad drugoplasiranom Mourinhovom momčadi...

Jose Mourinho vratio se na Stamford Bridge, a presudio mu je igrač kojeg je ljetos svim snagama htio u Manchester Unitedu. Alvaro Morata pokazao se kao igrač odluke, postigao je jedini pogodak na susretu i Antoniju Conteu donio jednu od dražih pobjeda.

Ako je netko očekivao utakmicu bez puno prilika, ali uz puno borbenosti, prevario se. I jedni i drugi mogli su do više pogodaka, ali nisu bili precizni, no i De Gea i Courtois dobro su odrađivali posao.

Već u sedmoj minuti lopta je završila u mreži De Gee, ali pogodak nije priznat. Nakon ubačaja sa strane Phil Jones zakucao je loptu u svoju mrežu, no dosuđen je prekršaj Morate koji ga je lagano gurnuo s leđa, dovoljno da požrtvovni Jones postigne vrlo lijep autogol.

Pet minuta kasnije veliku priliku propustio je Bakayoko koji je dobio loptu u odličnoj poziciji, ali nije iskoristio tu sjajnu asistenciju Zappacoste.

Chelsea je bio znatno bolja momčad početku susreta, a United je prvi put zaprijetio u 16. minuti preko Lukakua, no njegov pokušaj zaustavio je Courtois.

Sjajan pokušaj Edena Hazarda u 20. minuti umalo je doveo domaćina u vodstvo. Belgijac je odlično opalio, no njegov snažan udarac De Gea je uspio u posljednji trenutak odbiti.

Do kraja prvog dijela Chelsea je trebao povećati vodstvo, imao je nekoliko vrlo lijepih pokušaja dok Uniteda nije bilo nigdje. Na odmor se ipak otišlo bez pogodaka.

I u drugi dio bolje ulaze domaćini koji nakon deset minuta dolaze i do prvog pogotka. Unitedova obrana dopustila je Azpilicueti prostor i vrijeme za upućivanje odličnog centaršuta u sredinu gdje je nečuvan ostao Morata koji glavom šalje loptu u mrežu.

U zadnjih 15 minuta zaigralo se potpuno otvoreno s obje strane, Chelsea je tražio drugi pogodak, a United izjednačenje, ali pogodaka više nije bilo. Bio je United blizu poravnanju kada je Marcus Rashford u 87. minuti dobro opalio s ruba kaznenog prostora, ali lopta otišla malo pokraj gola.

Chelsea je tako ipak zasluženo slavio i približio se Unitedu na samo bod zaostatka dok je na vrhu City daleko odmaknuo Londončanima na devet bodova.

U drugom susretu Everton je velikim preokretom u zadnjih pola sata stigao do pobjede protiv Watforda 3:2. Vodili su gosti 2:0 golovima Richarlisona i Kabaselea, ali Everton je preko Niassea, Calvert-Lewina i Bainesa došao do pobjede.

Imao je Watford priliku za bod u 11. minuti sudačke nadoknade (dugačak prekid zbog ozljede Heurelha Gomesa) kada je dosuđen kazneni udarac nakon prekršaja Pickforda, ali Cleverley je kazneni udarac izveo loše i pucao pokraj gola.

Nikola Vlašić ponovno nije bio niti na klupi.