PSG zaustavljen, Vozabov Nimes nanio mu prvi poraz

Mihaela Bradovski • četvrtak, 09.11.2017.

PSG prvi put posrnuo je u ovoj sezoni francuskog prvenstva. Parižani su gostovali kod Nimesa i taj poraz 26:24 bacio ih je s prvog na treće mjesto, a na vrh je zasjeo Montpellier...

Bilo je teško za očekivati savršenu sezonu sa stopostotnim učinkom, a Parižani su prvi put posrnuli u osmom kolu. Nimes je samo potvrdio kako ove sezone ima složenu sjajnu momčad koja je pogodila i s kvalitetom i s kemijom te je stigao do sedme prvenstvene pobjede. Doduše na ruku mu ide i činjenica da nema europskih obaveza i u potpunosti je posvećen prvenstvenim obavezama.

S Parižanima je vodio veliku bitku do samog kraja. deset minuta prije kraja na semaforu je stajalo 24:24 da bi u završnici gosti ostali bez gola, a Jeremy Suty i Elohim Prandi osigurali pobjedu Nimesu.

Sjajan je na vratima bio Remi Desbonnet sa 17 obrana dok je na drugoj strani Thierry Omeyer imao tri manje. Najefikasniji kod pobjednika bili su Prandi i Tomi Vozab koji je sva četiri gola zabio sa sedam metara. Kod gostiju sedam golova postigao je Uwe Gensheimer, šest Nikola Karabatić, a jedan Luka Stepančić. Katastrofalnu realizaciju imao je Nedim Remili koji je završio susret sa šutom 2/11.

Montpellier je zasjeo na vrh pobjedom protiv Sarana 32:29. Domaćin je tako stigao do sedme pobjede, a Saran je nastavio veliku seriju poraza. Sjajnu utakmicu odradio je Jean-Loup Faustin s osam golova dok ga je pratio Valentin Porte sa šest. Kod gostiju Arnaud Lamazaa-Parry zabio je sedam golova.

U odličnoj formi je Toulouse koji je stigao do pete uzastopne pobjede i to na teškom gostovanju kod Dunkerquea. Gosti su apsolutno nadigrali Dunkerque i nanijeli mu prilično težak poraz 32:24.

Odličnu realizaciju imali su Nemanja Ilić koji je postigao devet golova uz samo jedan promašaj te Fredric Pettersson koji je postigao osam golova i nije imao nijedan promašaj. Domaćin je razočarao, a najefikasniji bio je Baptiste Butto sa šest golova.

Priličan kiks upisao je Nantes koji je poražen kod Ivryja 30:29. Pobjedu domaćinu donio je Yosdany Rios golom u zadnjoj minuti, imali su gosti napad za produžetak, ali Tournat je izgubio loptu.

Sjajan je na vratima domaćina bio Francois-Xavier Chapon s 19 obrana dok je šest golova postigao Cesar Castro. Kod Nantesa David Balaguer postigao je devet pogodaka.

Nakon šest startnih poraza Obrvanov Chambery napokon je proigrao i spojio dvije pobjede. Druga je stigla u gostima kod Massyja s 32:31. U zadnje tri minute Traore i Elizaga odveli su Chambery na 32:30 i domaćin je samo smanjio zaostatak. Čaj devet golova postigao je Niko Mindegia Elizaga, a kod domaćina Jeremi Pirani čak 13 bez promašaja. Mirko Herceg bio je strijelac tri puta.

Visok domaći poraz upisao je Tremblay protiv Aixa (30:21), a tri pogotka kod domaćina zabio je Damir Batinović.