Liga prvaka, skupina A, 9. kolo, 23.11.2017, 19:00 h
RK Zagreb 24:32 Barcelona
Barcelona

PPD Zagreb glatko poražen od Barcelone u Saračevićevom povratku na klupu

Branimir Korać • četvrtak, 23.11.2017.

Prvi susret devetog kola grupne faze Lige prvaka odigran je u zagrebačkoj Areni gdje je PPD Zagreb ugostio Barcelonu. Gosti su uvjerljivo slavili s 32:24...

Barcelona je još jednom bila puno bolja od Zagreba i rutinski je slavila. U Barceloni je došla do pobjede ipak lakše, ovdje je Zagreb pružio nešto jači otpor, ali nije išlo.

Presudio je loš ulazak Zagreba u utakmicu nakon čega više nije bilo povratka. Otvorila se mala prilika u drugom poluvremenu kada su se domaćini približili na dva razlike, ali uslijedila je nova serija Barcelone koja je definitivno prelomila utakmicu.

Zlatan Saračević tako je krenuo porazom, vratio se na klupu Zagreba u kojem je već bio pomoćnik, pa i zbog kazne Veselinu Vujoviću vodio neke utakmice, no sada je prvi put u funkciji prvog čovjeka struke. Naslijedio je Kasima Kamenicu koji je zaredao s lošim rezultatima, ali više i lošim igrama.

U svom povratku na klupu hendikepiran je kadrom, ostao je bez Stipe Mandalinića koji je u Nantesu odigrao posljednju utakmicu u dresu Zagreba, Pavlović i Miklavčić još su ozlijeđeni i pred Saračem je težak posao.

Barcelona je došla u neugodnom trenutku, na promjeni trenera, kada je Zagreb u velikom lošem nizu i na početku susreta osjetilo se da domaćin igra u grču. Barcelona je to lakoćom kaznila, odmah povela s 4:0 i Zagreb je od početka bio u minusu. Prvi pogodak postigao je Šušnja, no prednost je već bila poveća.

Do odlaska na odmor Barcelona je rutinski održavala vodstvo i na poluvremenu vodila 16:11. Gonzalo Perez de Vargas već u prvom poluvremenu bio je na 39 posto obrana dok su na drugoj strani Kastelic i Skok bili osjetno slabiji s 24 posto.

U drugom dijelu Zagreb se počeo buditi, ušao je i mladi Tin Lučin, a domaćin se uspio njegovim golom približiti na samo dva gola zaostatka, 20:18.

I kada se činilo da bi domaćin možda mogao zakomplicirati dvoboj, uslijedila je serija početničkih pogrešaka, Barcelona se zahvalila na poklonu i serijom 7:1 potpuno prelomila dvoboj.

Do kraja susreta situacija se nije mijenjala, PPD Zagreb nije uspio ozbiljnije zaprijetiti i na kraju je upisao visok poraz 32:24.

Šest golova kod Zagreba postigao je Žarko Marković dok je Leon Šušnja dodao četiri. Kod Barcelone po sedam pogodaka postigli su Valero Rivera i Dika Mem dok je Victor Tomas dodao šest golova.

• tomahawk9224.11.2017. u 09:27
    ova utakmica je pokazala u kom smjeru treba ići ppd a to je okrenuti se mladima uz iskusno pojačanje. bezidejnost i statičnost jose valčića je takva da je barca igrala 6-0 na 7,5 metara. sad vidim i što se bičanić vratio,ni sjena nekadašnjeg,polukružno napadanje obrane i tovarenje na desnog beka... [više na forumu]