Liga prvaka, skupina A, 10. kolo, 29.11.2017, 19:00 h
RK Zagreb
RK Zagreb 30:26 Rhein-Neckar Löwen
Rhein-Neckar Löwen

PPD Zagreb odigrao svoju najbolju ovosezonsku utakmicu i stigao do prve pobjede u Ligi prvaka

Branimir Korać, Mihaela Bradovski • srijeda, 29.11.2017.

Rukometaši Zagreba odigrali su odličnu utakmicu protiv Rhein-Neckar Löwena i stigli do prve ovosezonske pobjede u Ligi prvaka. Zagreb je slavio 30:26, tijekom susreta imao je i devet golova prednosti te je apsolutno zasčuženo stigao do vrlo važne pobjede...

Devet kola PPD Zagreb u Ligi prvaka nije znao za pobjedu, pa niti nije bio ravnopravan protivnik onim kvalitetnijim suparnicima. Međutim protiv Rhein-Neckar Löwena odigrao je pravu utakmicu, bio dobar i agresivan te na kraju zasluženo slavio.

Dosad su u velikoj mjeri protivnički vratari predstavljali problem za Zagreb, skupljali su veliki broj obrana, no ovaj put nisu bili ništa bolji od Zagrebovog dvojca što se i osjetilo na rezultatu. Obrana je bila dobra i agresivna, zaustavljeni su Schmid koji je glavni pokretač gostiju te Pekeler koji je uništavao Zagreb u Njemačkoj i odmah je bilo lakše.

Od početka Zagreb je bio u vodstvu, gosti su imali samo jedno vodstvo i to 2:1 da bi nakon toga Zagreb s tri uzastopna gola preuzeo vodstvo.

Ključnim će se pokazati odlično razdoblje domaćina sredinom prvog poluvremena kada je napravio seriju 4:0 i pobjegao na 10:5 i do kraja susreta gosti se nisu uspjeli vratiti u potpunosti.

Na odmoru je bilo 17:13 za Zagreb, Mensah Larsen postigao je prvi pogodak u drugom poluvremenu da bi nakon toga Zagreb napravio seriju 7:1 i više nije bilo nekakve neizvjesnosti.

Nijemci su u završnici smanjili zaostatak, ali ispod četiri gola razlike nisu mogli.

Zagreb se tako vraća u igru za prolaz, dobra vijest za Saračevićevu momčad je da ima još dva dvoboja protiv izravnih konkurenata prolaz, u Arenu u zadnjem kolu dolazi Kristianstad, a vrlo lako je moguće da ključni dvoboj bude onaj u Poljskoj protiv Wisle.

Sada slijedi stanka i Liga prvaka za Zagreb se nastavlja u veljači gostovanjem kod Wisle nakon Europskog prvenstva u Hrvatskoj.

PPD Zagreb - Rhein-Neckar Löwen 30:26 (17:13)

PPD Zagreb: Matevž Skok (4 obrane), Urh Kastelic (5 obrana), Žarko Marković 2, Luka Mrakovčić, Tin Lučin, Tin Kontrec 1, Igor Vori, Dobrivoje Marković, Zlatko Horvat 8, Leon Šušnja 3, Josip Valčić 3, Tonči Valčić, Valentino Ravnić 1, Matej Hrstić 3, Mario Vuglač 4, Damir Bičanić 5

Rhein-Neckar Löwen: Mikael Appelgren (3 obrana), Andreas Palicka (5 obrana), Andy Schmid 4, Gudjon Valur Sigurdsson 9, Bogdan Radivojević, Rafael Baena 1, Jerry Tollbring, Mads Mensah Larsen 2, Hendrik Pekeler 4, Patrick Groetzki 1, Maximilian Trost, Harald Reinkind 3, Filip Taleski 2, Gedeon Guardiola, Alexander Petersson

Sedmerci: PPD Zagreb 5/5 (Horvat 5/5), RN Löwen 3/5 (Sigurdsson 3/5)

Isključenja: PPD Zagreb 8 minuta (T.Valčić, Hrstić, Šušnja, Hrstić), RN Löwen 4 minute (Pekeler, Guardiola)

1:0 Šušnja, 1:1 Pekeler, 1:2 Sigurdsson (7m), 2:2 Bičanić, 3:2 Horvat (7m), 4:2 Šušnja, 4:3 Pekeler, 5:3 Vuglač, 5:4 Sigurdsson, 6:4 Horvat, 6:5 Schmid, 7:5 J.Valčić, 8:5 Bičanić, 9:5 Vuglač, 10:5 Vuglač, 10:6 Reinkind, 11:6 Bičanić, 11:7 Mensah Larsen, 11:8 Groetzki, 12:8 Horvat, 12:9 Sigurdsson, 12:10 Schmid, 13:10 Ž.Marković, 13:11 Pekeler, 14:11 Hrstić, 14:12 Pekeler, 15:12 Hrstić, 16:12 Horvat (7m), 16:13 Reinkind, 17:13 Horvat (7m)

17:14 Mensah Larsen, 18:14 Šušnja, 19:14 J.Valčić, 20:14 Bičanić, 21:14 Horvat, 21:15 Reinkind, 22:15 Vuglač, 23:15 Horvat (7m), 24:15 Kontrec, 24:16 Sigurdsson (7m), 25:16 Horvat (7m), 25:17 Schmid, 25:18 Sigurdsson (7m), 26:18 Ravnić, 26:19 Taleski, 27:19 Hrstić, 27:20 Sigurdsson, 27:21 Sigurdsson, 27:22 Sigurdsson, 28:22 Bičanić, 28:23 Baena, 29:23 J.Valčić, 29:24 Taleski, 29:25 Sigurdsson, 30:25 Ž.Marković, 30:26 Schmid

• tomahawk9230.11.2017. u 12:09
    svaka čast Hrstiću i malo Lučinu na odvažnosti,šteta što i mrakovčiću nije dao više prilike