Prvoplasirani Flensburg slavio, Rhein-Neckar Löwen siguran protiv Erlangena

Sportnet • nedjelja, 03.12.2017.

U posljednjim utakmicama 15. kola njemačke Bundeslige nije bilo većih iznenađenja. Prvoplasirani Flensburg bez većih problema svladao je Minden 34:30...

PIŠE: Jan Šneler

Trenutno trećeplasirani Hannover u svojoj je dvorani dočekao Gummersbach. Iako su domaćini bili veliki favoriti, na poluvrijeme se otišlo neriješenim ishodom, 12:12. Ipak, Hannover praktički rješava utakmicu u prvih šest minuta nastavka serijom 5:0 i odlaskom na 17:12. Do kraja susreta, gosti nisu uspijevali priprijetiti Hannoveru koji je slavio 28:22.

Kod domaćih najbolji je bio Casper Urlich Mortensen sa sedam postignutih golova, dok je goste predvodio Sommer s njih pet. Ilija Brozović u dresu Hannovera nije se upisao među strijelce, dok je Marko Matić za poražene goste postigao jedan pogodak.

Flensburg je na krilima odličnog golmana Anderssona stigao do nove pobjede i potvrde prvog mjesta u ligi. Dugo su se gosti mučili protiv kvalitetnog Mindena, pa je tako u 43. minuti rezultat bio 24:24. Ipak, na kraju su okrenuli stvari u svoje korist i u konačnici mirno slavili s 34:30.

Goste je predvodio Rasmus Lauge Schmidt s devet golova, dok je kod domaćih Svitlica zabio osam. Već spomenuti Andersson je za Flensburg upisao 15 obrana.

Wetzlar nije imao velikih problema protiv Stuttgarta te je od prve minute kvalitetnim pristupom gurao utakmicu na svoj mlin. Niti jednog trenutka pobjeda domaćih nije došla u pitanje, a posebno inspiriran bio je Bjornsen s osam golova. Kod poraženog Stuttgarta, Orlovski je upisao pet pogodaka. Iako su imali i veću prednost na kraju su domaći slavili 29:23.

Kolo je zatvorio Rhein-Neckar pobjedom protiv Erlangena. Nakon iznenađujućeg poraza od PPD Zagreba u Ligi prvaka, Lavovi su se na pravi način vratili pobjedom u prvenstvu. Bilo kakva rezultatska napetost nestala je već početkom drugog dijela kada su domaći poveli s 19:12.

Kasnije se ta prednost dizala i spuštala da bi konačno završilo 33:22 za Rhein-Neckar. Ponajbolji je bio Sigurdsson s osam golova, dok je poraženi Erlangen predvodio Link s četiri postignutih pogodaka.

11Wetzlar 32837:834+328
12Minden 32843:909-6624
13Erlangen 32784:871-8723
14TV Bittenfeld 31778:862-8420
15Gummersbach 32789:897-10814
16TuS N-Lübbecke 31707:830-12314
17Ludwigshafen 32770:883-11313
18TV 05/07 Hüttenberg 32800:937-13713