Valencia nakon produžetka do nove pobjede, glatka slavlja Reala i Barcelone

Petar Jenjić • nedjelja, 03.12.2017.

Odigrano je preostalih sedam utakmica desetog kola španjolske ACB lige u kojima nije bilo prevelikih iznenađenja. Madridski Real i Barcelona upisali su lagane pobjede, Valencia je nakon produžetka slavila protiv Andorre, dok je Baskonia prekinula niz od pet pobjeda Obradoira...

Niz od pet pobjeda Obradoira prekinuo je Baskonia koja je na domaćem terenu bika bolja od spomenute momčadi rezultatom 85:78 i tako stigla do četvrtog uzastopnog slavlja. 30 minuta utakmica je bila prilično izjednačena i nijedna se ekipa nije uspijevala odvojiti na značajniju razliku. Početkom posljednje četvrtine Baskonia dolazi do dvoznamenkaste prednosti (72:61), gosti minutu prije kraja uspijevaju doći na samo poen zaostatka (79:78), no to je bilo sve od Obradoira. Domaćin je ubacio još šest poena i zaključio susret.

Tornike Šengelia s 18 poena i osam skokova predvodio je Baskoniju do pobjede, Marcelinho Huertas je dodao 16 koševa i devet asistencija. Najbolji je kod gostiju bio Artem Pustovji sa 16 koševa i pet skokova.

Treći uzastopni poraz upisao je Estudiantes kojeg je na domaćem terenu porazila Murcia sa 91:79 i tako stigla do pete prvenstvene pobjede. Nakon vrlo dobrog prvog poluvremena domaćin posustaje što gosti koriste na najbolji mogući način. Odličnom posljednjom četvrtinom, koju su dobili rezultatom 31:20, zaključili su dvoboj s lijepom pobjedom.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Clevin Hannah s 21 poenom i sedam asistencija, Ovie Soko dodao je 18 koševa. Domaćinu nije pomogao niti odlični Sylven Landesberg s 29 poena i šest skokova. Goran Suton zaključio je susret s pet poena (1/5 za dva, 0/2 za tricu, slobodna bacanja 3/4), 11 skokova i jednom asistencijom za 25 minuta na terenu.

U priključku za vrhom ljestvice ostala je i Valencia koja se jako namučila za pobjedu protiv MoraBanc Andorre, u konačnici je slavila nakon produžetka rezultatom 89:87. Domaćin je na poluvremenu imao velikih 18 razlike (48:30), međutim, sve je ispustio u drugom dijelu, da bi dodatnih pet minuta Andorri osigurao David Jelinek osam sekundi prije isteka četvrte dionice. Ipak, u produžetku se Valencia vraća u vodstvo koje ne ispušta do kraja.

Nezaustavljiv je u pobjedničkim redovima bio Fernando San Emeterio s 35 poena i devet skokova, Damjan Rudež je za 13 i pol minuta na terenu ubacio četiri poena (1/2 za dva, slobodna bacanja 2/2). Najbolji je kod gostiju bio Jaka Blažić s 22 poena i sedam skokova.

Do četvrte uzastopne pobjede i osme ukupno stigla je Barcelona koja je slavila u gostima kod Zaragoze rezultatom 99:86. Gosti su vodili kroz veći dio prvog poluvremena, a odličnom trećom četvrtinom, koju su dobili sa 29:16, prelomili su utakmicu u svoju korist.

Barcelonu je do pobjede predvodio Juan Carlos Navarro s 15 koševa, dok je Pierre Oriola dodao 13 koševa i pet skokova. Ante Tomić je ostvario učinak od sedam poena, jednog skoka i dvije asistencije za 12 minuta na terenu. Najbolji je kod domaćina bio Gary Neal s 23 poena.

Prevelikih problema nije imao niti madridski Real koji je na domaćem parketu bio bolji od Gran Canarije rezultatom 96:72 i tako ostao na prvom mjestu. Domaćin je otvorio susret s 9:0 i prednost održavao do samog kraja susreta bez prevelikih problema.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Luka Dončić sa 16 poena i pet asistencija, Jaycee Carroll je dodao 14 koševa. Goste je predvodio D.J. Seeley s 11 koševa.