Bešiktaš nastavio pobjednički niz, Fenerbahče u ispražnjenoj dvorani svladao Trabzonspor

Petar Jenjić • nedjelja, 03.12.2017.

Odigrane su još četiri utakmice devetog kola turskog košarkaškog prvenstva. Bešiktaš je do nove pobjede stigao pred svojim navijačima protiv Anadolu Efesa, dok je Fenerbahče glatko slavio u gostima kod Trabzonspora nakon što su suci naredili da se dvorana isprazni...

Iako sam rezultatski tijek utakmice između Trabzonspora i Fenerbahčea nije bila odveć napet jer je prvak Europe slavio sa 119:90, bilo je zanimljivo na tribinama. Sredinom druge četvrtine, dok je Trabzonspor još uvijek vodio, suci su isključili Chrisa Obekpa nakon naguravanja s Janom Veselijem, da bi s druge strane isključenje zbog nesportskog prekršaja zaradio i Melih Mahmutoglu.

Zbog previsokih tenzija suci su odredili kako gledatelji moraju napustiti dvoranu pa je utakmica nastavljena tek sat vremena kasnije. Kako su minute odmicale tako je Fenerbahče dolazio do sve veće i veće prednosti te mirno zaključio susret u svoju korist.

James Nunnally s 20 poena i osam asistencija predvodio je Fenerbahče do pobjede, dok su po 18 koševa dodali Jan Vesely i Egehan Arna. Najbolji je kod domaćina bio Osiris Eldridge s 21 poenom.

21. listopada Bešiktaš je doživio posljednji poraz, a otada je slavio u devet uzastopnih utakmica, što u domaćem prvenstvu što u Ligi prvaka. Do desete pobjede stigao je danas pred svojim navijačima, svladavši Anadolu Efes rezultatom 67:64, čime je nanio treći poraz momčadi Velimira Perasovića.

Domaćin se tek jednom tijekom susreta uspio odvojiti na dvoznamenkastu razliku, ostatak dvoboja bio je potpuno izjednačen. Minutu i pol prije kraja Kruno Simon pogodio je tricu za minimalno vodstvo gostiju (60:59), no domaćin uzvraća s pet poena, naspram jednog Efesovog. Jon Diebler donio je Bešiktaš tri koša viška 11 sekundi prije kraja (67:64), a šut za produžetak promašio je Errick McCollum.

Domaćina je do pobjede predvodio D.J. Strawberry s 14 poena, dok je Kyle Weems dodao 12 koševa i šest asistencija. Najbolji je kod gostiju bio Errick McCollum s 21 poenom, dok su po 12 koševa dodali Vladimir Štimac (16 skokova) i Bryant Dunston. Kruno Simon zaključio je susret sa sedam koševa, šest skokova i jednom asistencijom za nešto manje od 25 minuta provedenih na terenu.

Super ligi, 9. kolo:
Sakarya BB - Banvit 81:76 (Lazeric Jones 18p, 7as / Adonis Thomas 14p)
Trabzonspor - Fenerbahče 90:119
Yesilgiresun - Pinar Karsiyaka 94:79 (Darrell Williams 17p, 11sk / David Kennedy 16p, 7sk)
Bešiktaš - Anadolu Efes 67:64