Ivan Buva igrao ključnu ulogu u neočekivanoj pobjedi Istanbula

Branimir Korać • subota, 02.12.2017.

U turskom prvenstvu na rasporedu je deveto kolo, a odigrana su prva četiri susreta. Ivan Buva briljirao je u iznenađujućoj pobjedi Istanbula protiv Darüşşafake...

Tofaş nastavlja sjajan niz i u devetom kolu upisao je i devetu pobjedu. Ugostio je u derbiju na svom parketu u Bursi Galatasaray i slavio 97:90. Zanimljiv dvoboj prelomio je sjajan ulazak u drugo poluvrijeme domaćina koji je treću dionicu dobio s 27:12 i gosti su u završnici samo smanjili ogroman zaostatak. Momčad iz Burse odigrala je puno pametnije, nije se bez veze napucavala, igrala je koncentrirano i s idejom te zasluženo slavila.

Raymar Morgan ubacio je 24 poena, Tony Crocker 20, a Pierria Henry ubilježio je triple-double s 14 poena te po deset skokova i asistencija. Kod poraženih Dwight Hardy ubacio je 21 poen, a Alex Renfroe 12 poena uz sedam asistencija.

Dobar ulazak u sezonu potvrdio je i Eskişehir koji je slavio u gostima kod Büyükçekmecea 79:72. Neke veće neizvjesnosti nije bilo, gosti su se početkom posljednje četvrtine odvojili i do kraja susreta mirno su odrađivali posao te na kraju zaslužili pobjedu unatoč trici 3/13.

Po 14 poena upisali su Vjačeslav Kravcov i Josh Duncan (pet skokova) dok su se kod domaćina istaknuli Erving Walker s 24 poena i Bracey Wright s 20 poena i osam asistencija.

Ivan Buva odigrao je odličnu utakmicu protiv Darüşşafake i pomogao svom Istanbulu da dođe do neočekivane pobjede. Još dvije minute prije kraja gosti su imali vodstvo, a onda je Buva ubacio tricu za 71:69, zatim je Buckner povisio na plus četiri. Gosti su imali priliku uhvatiti priključak 27 sekundi prije kraja kada je Mainor imao dva bacanja, no pogodio je samo jedno i smanjio na 73:72. 11 sekundi prije kraja Buva je ubacio oba slobodna bacanja, a Mainor sa sirenom promašio tricu za produžetak.

Hrvatski internacionalac za 27 minuta ubacio je 22 poena (6/11 za dva, 2/2 za tri) uz pet skokova i dvije asistencije dok je Jaka Klobučar dodao 14 poena, šest skokova i šest asistencija. Kod gostiju Stanton Kidd ubacio je 17 poena uz šest skokova, a Will Cummings 13 poena.