Hrvace razbijeno u Pločama, Zadar se ponovno spašavao u posljednjim sekundama

Ivan Šola • ponedjeljak, 04.12.2017.

Odigrano je i posljednje 15. kolo Treće HNL Jug ove godine u kojem je poredak na vrhu ostao identičan, odnosno ista bodovna razlika između prve tri ekipe na tablici. Derbi kola odigrano je u Pločama gdje je domaći Jadran uvjerljivo porazio Hrvace 3:0. Do još jedne domaće pobjede stigli su nogometaši Zmaja s Korčule koji su porazili Split, a u vrlo zanimljivoj utakmici Uranija je porazila Kamen. U ostalim utakmicama nije bilo pobjednika, preostalih pet susreta završili su podjelom bodova.

Veliki kiks napravili su nogometaši biogradskog Primorca koji su pred domaćim gledateljima protiv Neretvanca iz Opuzena u samoj završnici utakmice ostali bez već unaprijed upisana tri boda. U vrlo borbenoj i dinamičnoj utakmici domaćini su stigli u vodstvo u 42. minuti kada je Luka Vodopija iskoristio nepažnju gostujuće obrane i poslao loptu u mrežu za 1:0. U nastavku domaći su nogometaši imali nekoliko prilika da riješe pitanje pobjednika, ali nije bilo preciznosti u završnici. Za to su kažnjeni u 87.minuti kada je konačan rezultat utakmice 1:1 postavio Ante Grbešić.

Još jedna podjela bodova viđena je u Sinju gdje su nogometaši Junaka uspjeli zaustaviti vodeću momčad prvenstva Croatiju iz Zmijavaca odigravši bez pobjednika 1:1. Domaći su nogometaši stigli u vodstvo već u petoj minuti kada je najbolji igrač Junaka Drago Gabrić neobranjivo poslao loptu u mrežu za 1:0, te se s tim rezultatom otišlo na poluvrijeme. U nastavku utakmice bolja igra gostiju okrunjena je u 56. minuti kada je Zvonimir Begić nakon lijepe akcije postavio konačan rezultat 1:1.

Za iznenađenje kola pobrinuli su se nogometaši Zmaja s Korčule koji su pred svojim gledateljima upisali petu prvenstvenu pobjedu savladavši favorizirani Split s minimalnih 1:0. Trenutak odluke dogodio se u 22. minuti kada je nakon velike greške u obrani Splita najbolje reagirao Deni Sardelić i poslao loptu u mrežu za jedini pogodak na utakmici. S ova tri boda domaćini su donekle popravili lošu polusezonu, dok će se nogometaši Splita na proljeće morati bolje potruditi kako bi izborili drugu ligu.

Vrlo zanimljiva utakmica odigrana je u Gospinom Dolcu gdje su nogometaši domaćeg Imotskog i Primorca iz Stobreča odigrali miroljubivo bez pobjednika. Svakoj momčadi je pripalo po jedno poluvrijeme, pa je samim time na kraju podjela bodova realan ishod utakmice. Bolja igra Imotskog okrunjena je u 19.minuti kada je Dominiko Radalj doveo svoju momčad u vodstvo. Drugo poluvrijeme pripalo je gostima koji su u 53. minuti poravnali na 1:1 vrlo lijepim zgoditkom Gorana Domazeta. Do kraja utakmice bilo je prigoda na obje strane, ali se mreže više nisu tresle.

Još jedno iznenađenje kola viđeno je u Stanovima gdje su nogometaši Zadra tek u završnici susreta uspjeli spasiti bod protiv posljednjeplasirane momčadi prvenstva Vala iz Kaštel Staroga. U vrlo zanimljivoj utakmici golova nije bilo u prvom dijelu, ali su zato gosti u drugom dijelu u razmaku od samo desetak minuta postigli čak dva zgoditka, a autor oba gola bio je Josip Cikojević za vodstvo Vala 2:0. Igrala se 71. minuta kada je dosuđen kazneni udarac za Zadar, a siguran realizator bio je Dragan Župan za 1:2. Do kraja utakmice gosti su ostali s čak dva igrača manje, crvene kartone zaradili su Antonio Repić i Andro Šarić. Kada se očekivala pobjeda gostiju, duboko u sudačkoj nadoknadi Marin Karamarko nespretno reagira i šalje loptu u vlastitu mrežu za konačan rezultat utakmice 2:2.

Do sedme prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Uranije koji su na domaćem terenu zasluženo savladali Kamena iz Ivanbegovine s minimalnih 1:0. Odlučujući trenutak utakmice dogodio se pred sam kraj prvog dijela kada je jedini pogodak postigao Branimir Kujundžić za velika tri boda domaćeg sastava. Do kraja utakmice više nije bilo golova, a u 89. minuti gosti su ostali s igračem manje kada je žute kartone upario Marin Jonjić.

Derbi začelja odigran je u Unešiću gdje su nogometaši domaće Zagore i gostujući sastav iz Dubrovnika odigrali vrlo zanimljivu utakmicu u kojoj na kraju nije bilo pobjednika. Igrala se peta minuta utakmice kada je Vinko Petković doveo gostujući sastav u vodstvo, ali je do kraja poluvremena rezultat na 1:1 vratio Nino Alegić Vučemilović. Za potpuni domaći preokret pobrinuo se Tomislav Brnadić koji je u 70. minuti poslao loptu u mrežu za vodstvo Zagore 2:1. Veselje je trajalo samo pet minuta, jer su gosti u 75. minuti zgoditkom Domagoj Torbarine postavili konačan rezultat utakmice 2:2.

Derbi kola odigran je u Pločama gdje su nogometaši Jadrana upisali najuvjerljiviju pobjedu u kolu savladavši na domaćem terenu Hrvace s visokih 3:0. Mreže su mirovale sve do 43. minute kada je Zdenko Jurčević iskoristio neopreznost u gostujućoj obrani i rutinski zatresao mrežu za 1:0. Igrala se 49. minuta utakmice kada je Goran Barbir povisio prednost na 2:0, dok je u samoj završnici konačan rezultat 3:0 postavio Nino Maleta. S ova tri boda domaćini su preskočili Hrvace i sezonu završavaju na odličnom petom mjestu, dok se gosti nalaze jedno mjesto iza.