Anadolu Efes lakoćom do pobjede protiv Sakarye

Petar Jenjić • ponedjeljak, 11.12.2017.

Košarkaši Anadolu Efesa nisu imali prevelikih problema u posljednjem susretu desetog kola turske Super ligi. Perasovićeva momčad slavila je protiv Sakarye rezultatom 83:68 i tako stigla do sedme prvenstvene pobjede...

Deseto kolo turskog košarkaškog prvenstva pobjedom je zaključio Anadolu Efes koji je na domaćem parketu bio bolji od Sakarye BB rezultatom 83:68. Perasovićevoj momčadi ovo je sedma pobjeda, uz koju imaju i tri poraza, dok je Sakarya pala na omjer 5-5.

Gosti su se vrlo dobro držali kroz cijelo prvo poluvrijeme i konstantno bili u priključku, no Efes pojačava u samoj završnici i na odmor odlazi s dvoznamenkastom prednošću (47:37). U nastavku susreta domaćin je tek odradio posao do kraja, nijednom nije ispustio dvoznamenkastu razliku i zasluženo stigao do slavlja.

Anadolu Efes do pobjede je predvodio Vladimir Štimac s 23 poena i devet skokova, Joshua Adams ubacio je 18 koševa, dok je Derrick Brown dodao 14 poena i četiri skoka. Kruno Simon nije bio u sastavu domaće momčadi.

Najbolji je kod gostiju bio Nikola Janković sa 16 koševa, Lazeric Jones je dodao 14 poena, a James Birsen 13 poena, 12 skokova i četiri asistencije.