Sjajan nastup Ivana Buve u pobjedi Istanbula, Fenerbahče lako do novog slavlja

Petar Jenjić • nedjelja, 10.12.2017.

Odigrane su još tri utakmice 10. kola turske Super ligi, a u nama najzanimljivijem dvoboju Istanbul je predvođen vrlo raspoloženim Ivanom Buvom slavio kod Banvita i tako stigao do prve gostujuće pobjede u sezoni...

Petu pobjedu ove sezone, a prvu gostujuću, upisali su košarkaši Istanbula koji su slavili kod Banvita rezultatom 72:69 i tako današnjem protivniku nanijeli šesti prvenstveni poraz.

U vrlo napetoj utakmici nijedna momčad nije vodila s više od osam razlike, a u posljednju minutu susreta Istanbul je ušao s minimalnom prednošću (65:64). Prednost gostiju s četiri uzastopna poena sačuvao je Ivan Buva i iako je Banvit do posljednje sekunde uspio ostati na zaostatku od jednog posjeda, produžetak ili eventualnu pobjedu nije uspio izboriti.

Sjajan je u pobjedničkim redovima bio Ivan Buva koji je susret zaključio s 24 poena (7/14 za dva, 1/2 za tricu, slobodna bacanja 7/9), tri skoka i jednom asistencijom za 31 i pol minutu provedenu na parketu. Hrvatskom košarkašu priključio se Stefan Birčević s 11 koševa i sedam skokova. Najbolji je kod Banvita bio Angelo Caloiaro s 20 poena i pet skokova.

Do četvrte uzastopne pobjede došli su košarkaši Fenerbahčea koji su se pred svojim navijačima lako obračunali s Yesilgiresunom rezultatom 85:72 čime su mu nanijeli šesti poraz u sezoni. Domaćin je kontrolirao cijeli susret i bez većih poteškoća sačuvao stečenu prednost iz prvog poluvremena (51:34).

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Nicolo Melli sa 16 koševa i osam skokova, dok je Marko Gudurić dodao 12 poena. Yesilgiresun je predvodio Darrell Williams s 15 koševa i osam skokova.