Francuski Liga kup: PSG prošao na mjestu gdje je doživio prvi ovosezonski poraz

Luka Medić • četvrtak, 14.12.2017.

Poznati su svi sudionici četvrtfinala francuskog Liga kupa. Nakon Monaca, Toulousea i Angersa, dalje su prošli PSG, Rennes, Amiens, Nice i Montpellier...

Početkom prosinca Strasbourg je šokirao Europu. Tada pretposljednja momčad francuskog prvenstva slavila je s 2:1 protiv moćnog PSG-a u 16. kolu Ligue 1. Niti dva tjedna kasnije PSG je ponovno stigao u Strasbourg i to u sklopu Liga kupa. Ovog puta PSG se kući vraća s pobjedom i prolaskom dalje, slavio je s 4:2.

Parižani nisu napravili istu pogrešku, a nakon 25 minuta imali su 2:0. Prvo je Salmier pogodio vlastitu mrežu u 13. minuti, a desetak minuta kasnije Di Maria je povećao na 2:0. U 36. Minuti Grimm je smanjio na 2:1 i ostavio nadu domaćinima da možda mogu sustići branitelje naslova.

Do toga ipak nije došlo, jer je nakon povratka s odmora PSG postigao još dva pogotka. Dani Alves povećao je na 3:1 u 62. minuti, dok je Draxler desetak minuta prije kraja susreta zabio i četvrti pogodak u domaću mrežu. Pred kraj susreta Blayac je postavio konačnih 4:2, pa je tako PSG bez većih problema nastavio lov za petu uzastopnu titulu u ovom natjecanju.

Još uvjerljiviji bio je Montpellier koji je s 4:1 bio bolji od Lyona. Iako su gosti poveli nakon deset minuta igre preko Maolide, do kraja poluvremena domaćini si preokrenuli rezultat. Prvo je Camara u 17. minuti poravnao, pet minuta kasnije i preokrenuo rezultat u korist domaćina. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Sambia je povećao na 3:1. U drugom dijelu Lyon je pokušao doći do pogotka i povratka u igru, no nije uspio. Do kraja susreta gosti su primili i četvrti pogodak, a strijelac je bio Berigaud.

Amiens se prvi puta natječe u Ligue 1 i ostvaruje relativno dobre rezultate, a tako nastavlja i u Liga kupu. Iako je novopečeni prvoligaš imao nominalno najlakši posao, jer je jedini izvukao drugoligaša Toursa, Amiens je s 2:1 prošao dalje. Domaćini su oba pogotka postigli u prvom dijelu susreta, a strijelci su bili Kolta i Bourgaud. Tours se nije predavao, a na samom kraju susreta postigao je počasni pogodak preko Mancinija. Više od toga drugoligaš nije mogao, pa se tako Amiens plasirao među osam najboljih momčadi u ovom natjecanju.

Dvije utakmice riješene su tek nakon jedanaesteraca. Pravila nalažu da se jedanaesterci pucaju ako nakon 90 minuta bude neriješeno, a 2:2 odigrali su Rennes i Marseille, odnosno 1:1 Lille i Nice.

Utakmica u Rennesu bila je prepuna preokreta, Marseille je poveo preko Mitrogloua u 13. minuti, dok je Rennes izjednačio pogotkom Andrea deset minuta kasnije. U drugom dijelu ponovno dva pogotka. Prvo je Rennes preokrenuo na 2:1, a strijelac je bio Khazri. Pred kraj susreta rezultat je ponovno poravnan, Marseille se vratio u igru, a strijelac je bio Germain. Tako je susret otišao do udaraca s bijele točke.

U prve dvije serije obje momčadi su bile uspješne, a onda je u trećoj za Marseille promašio Ocampos. Gangnon je tada doveo Rennes u prednost, a vjetar u leđa domaćinima donio je Sarr koji je promašio u četvrtoj seriji. S druge strane Gelin nije iskoristio poklon, pa je pobjednika dala posljednja, peta serija. U posljednja dva jedanaesterca oba izvođača su bila uspješna, Sanson za Marseille, a Bourigueaud koji je postigao pogodak za prolazak Rennesa u četvrtfinale.

Lille i Nice također su raspucavali s bijele točke nakon što je susret završen 1:1. Luiz Araujo je doveo Lille u vodstvo već u sedmoj minuti, a rezultat je poravnao Mario Balotelli nakon sat vremena igre. Kako do kraja utakmice nije bilo pogodaka, pucali su se jedanaesterci. Lille je prvi pucao, a u prve dvije serije uspješni nisu bili Araujo i Alonso. S druge pak strane Cyprien nije bio uspješan za Nicu, pa su gosti nakon dvije serije imali 2:1. U trećoj i četvrtoj seriji oba sastava su bila uspješna, pa se u petu seriju ušlo s rezultatom 3:2 za Nicu. Da bi Lille ostao u igri Bissouma je morao zabiti, ali nije, pa je tako Nice prošla dalje.

Tako će se u četvrtfinalu, koje je na rasporedu 9. i 10. siječnja sastati: Angers i Montpellier, Amiens PSG, Nice i Monaco te Rennes i Toulouse.