Luka Medić • petak, 15.12.2017.

U susretu osmine finala talijanskog Kupa, Lazio je na Olimpicu s uvjerljivih 4:1 prošao u četvrtfinale i osigurao susret s Fiorentinom...

Bez većih problema nogometaši Lazija prošli su u četvrtfinale talijanskog Kupa. Prošlogodišnji finalist i šesterostruki osvajač ovog natjecanja pred svojim je navijačima s 4:1 izbacio drugoligaša Cittadellu. Gosti su susret u Rimu izborili nakon što su u prethodnoj fazi izbacili prvoligaša SPAL-a, ali nisu uspjeli doći do druge uzastopne pobjede u gostima kod člana Serie A. Lazio je od samog početka bio bolji i zasluženo je prošao dalje. Hrvatski nogometaš u dresu Lazija Ivan Vargić susret je odgledao s klupe.

Lazio je pitanje pobjednika riješio u prvom poluvremenu. Domaćin je poveo već u 11. minuti susreta. Lucas Leiva poslao je jednu dugu loptu, Milinković ju je ostavio za Immobilea, a odlični napadač rimske momčadi ušao je u kazneni prostor, prevario vratara i poslao loptu u mrežu za 1:0.

Desetak minuta kasnije već je 2:0. Lucas Leiva ponovno je započeo akciju, dugom loptom pronašao je Andersona. Vratar gostiju Paleari pokušao je izlijetanjem omesti brazilskog napadača, ali nije. Anderson je ostao miran i kroz noge je poslao loptu u mrežu za 2:0. U 36. minuti Lazio je došao do 3:0, nakon kornera loptu je u vlastitu mrežu poslao Camigliano.

Pet minuta kasnije gosti su uspjeli smanjiti na 3:1 fenomenalnim pogotkom Bartolomeija. Veznjak drugoligaša poslao je bombu iz slobodnog udarca s oko 30 metara. Lopta se odbila od nekoga u živom zidu, prevarila Strakoshu i završila u mreži. Tako je Cittadella uoči odlaska na odmor smanjila zaostatak na 3:1.

U drugom dijelu gosti nisu uspjeli smanjiti minus, iako su imali nekoliko jako dobrih prilika za povratak na jedan pogodak zaostatka, no dva puta odlično je reagirao Strakosha i ostavio svoju momčad u velikoj prednosti. Na samom kraju susreta Lazio je postigao i četvrti pogodak, a po drugi puta na utakmici u listu strijelaca upisao se Immobile.

Tako je Lazio postao četvrti četvrtfinalist u talijanskom Kupu. U četvrtfinalu, pred kraj godine Lazio će se susresti s Fiorentinom. Drugi poznati par čine dva milanska giganta, Inter i Milano. U četvrtfinalu još se sastaju: Juventus-Genoa, Roma-Torino, Atalanta-Sassuolo te Napoli Udinese.