Split do pete ovosezonske pobjede glatkim slavljem protiv Lovćena

Branimir Korać • srijeda, 20.12.2017.

Košarkaši Splita upisali su pobjedu u desetom kolu ABA lige II slaveći na Gripama protiv Lovćena iz Cetinja 85:72. Split je bez problema stigao do pobjede, imao veliku prednost tijekom susreta i gosti su tek u završnici malo smanjili zaostatak...

Ovaj put nije bilo drame niti muke, Split je kontrolirao susret i bez problema stigao do pobjede protiv Lovćena iz Cetinja. Samo u prvih 15-ak minuta gosti su bili ravnopravan protivnik, nakon toga sve je bilo u znaku domaćina.

Šest i pol minuta prije kraja druge četvrtine Split je imao još uvijek malih 32:29, ali nakon toga Širko, Vručinić i Filipović rade veliku seriju 15:0 koja potpuno odvaja domaćina.

Na startu drugog poluvremena Lovćen je uspio doći na minus deset, no Split je odgovorio novom serijom 12:2, imao tijekom četvrte dionice i plus 28 te sve što su gosti u ovom susretu napravili bilo je smanjenje zaostatka na konačnih minus 12.

Splitu je dobro došla ovako glatka pobjeda nakon drame u prošlom kolu u Čačku gdje je na pomalo nevjerojatan način upisao poraz.

Najbolji u redovima Splita u ovom susretu bili su Henrik Širko s 20 poena i Pavle Marčinković sa 16. Kod Lovćena Aleksa Popović upisao je 15 poena, Mihailo Radunović 13 uz osam skokova, a Miloš Latković 12 uz po osam skokova i asistencija.

• pikepiletina21.12.2017. u 00:23
    ma najbolje da su stavili naslov "Split izgubio od Lovćena"
    pikepiletina
  • narada10820.12.2017. u 23:10
    Malo pretjerano staviti ovakav clanak na naslovnu stranicu kao da se radi o utakmici evroligasa. Uz to su Zuti dobili jednu od najslabijih ekipa u toj cudesnoj ligi u kojoj su zbog velkog broja posjetitelja dvorane jos krcatije nego u ABA 1.