Cedevita visoko poražena od Uniksa, odluka o prolazu prolongirana

Branimir Korać • srijeda, 20.12.2017.

U predzadnjem kolu grupne faze Eurokupa Cedevita je gostovala kod Uniksa i upisala poraz 78:61. Tako je ostala na četiri pobjede i o prolazu će odlučiti u posljednjem kolu u Zagrebu protiv Paris Levalloisa...

Gostovanje kod Uniksa samo po sebi iznimno je teško, a kako je Cedevita u ovaj susret ušla oslabljena neigranjem Roka Ukića, posao je bio još teži.

Sredinom susreta Cedevita se još dobro držala, ali prva i posljednje četvrtina bile su loše i tu je utakmica izgubljena. U obje dionice Uniks je bio bolji s 22:9 i 21:9 što je prevelik hendikep da bi se ostvario kvalitetniji rezultat.

Ulazak u susret nije bio loš, Cedevita je krenuo s 9:4, ali nakon toga Uniks je napravio seriju 13:0 i okrenuo dvoboj na svoju stranu.

Bolje je Cedevita reagirala u drugoj četvrtini i serijom 10:0 u završnici preko Žganeca, Muse i Krušlina, uhvatila je priključak i s već ugodnijim zaostatkom 36:32 otišla je na odmor.

Ubačajem Žganeca minutu prije kraja treće dionice posve se vratila i poravnala na 52:52, no nakon toga Uniks prebacuje u brzinu više, radi seriju čak 19:2 i rješava pitanje pobjednika.

Cedevita tako nije uspjela doći do pobjede i iznenađenja koje bi je poguralo u sljedeću rundu.

Predvodili su je Karlo Žganec s 14 poena i Džanan Musa s 13 poena i pet skokova, a kod pobjednika Stephane Lasme upisao je 18 poena i devet skokova, a Quino Colom dodao je 16 poena i šest skokova.