Premier liga, 19. kolo, 23.12.2017, 20:45 h
Leicester City
Leicester City 2:2 Manchester United
Manchester United

Branimir Korać • subota, 23.12.2017.

U posljednjem subotnjem susretu 19. kola Premiershipa Leicester i Manchester United remizirali su 2:2. Leicester je stigao do boda zahvaljujući golu Harryja Maguirea u 94. minuti susreta...

Manchester United je kiksao na gostovanju kod Leicestera. Ne kiksao zbog toga što je toliko puno jači od domaćina već zbog toga što je imao vodstvo i igrača više te u 94. minuti dopustio domaćinu poravnanje.

Imali su gosti priliku i mirnije ući u završnicu, stvorili su dovoljno šansi za dovršavanje posla, ali nisu ih iskoristili i borbeni domaćin došao je do boda.

Od početka susreta gosti su bili bolji protivnik, propustili nekoliko prilika i onda iz prvog ozbiljnog izleta prema De Geinom golu, Leicester je stigao do vodstva.

U 27. minuti domaćin je odigrao dobru kontru, Riyad Mahrez odlično je uposlio Jamieja Vardyja koji je poslao loptu u mrežu.

Embed from Getty Images

Neposredno prije odlaska na odmor United se vratio u utakmicu. U 40. minuti Juan Mata poravnao je na 1:1, a dosta krivice za ovaj pogodak pada na leđa Mahreza koji je neoprezno izgubio loptu na svojoj polovici.

Mata je odličan nastup okrunio još jednim golom i to u 60. minuti kada je dosuđen slobodni udarac za goste, a Španjolac je savršeno pogodio ispod grede za 2:1.

Stvari su postale dodatno teže za domaćina kada je u 74. minuti Amartey opravdano zaradio drugi žuti karton i Leicester ostao s igračem manje na travnjaku.

Očekivalo se kako će Manchester mirno privesti utakmicu kraju, ali javili su se problemi, u 88. minuti Smalling je pokupio ozljedu i do kraja samo statirao na terenu. Upravo preko njega pao je izjednačujući pogodak, Albrighton je pronašao Maguirea koji je iskoristio probleme Smallinga i donio bod Leicesteru.