Dario Dodić • nedjelja, 24.12.2017.

Odlične su večeri iza hrvatskih košarkaša u NBA, Dario Šarić bio je prvo ime Philadelphia 76ersa, Bojan Bogdanović bio je odličan protiv svojeg bivšeg kluba, a još je jednom sjajno dobivenu priliku iskoristio i Mario Hezonja...

Toronto Raptorsi su unatoč činjenici da se u sastav Philadelphia 76ersa vratio Joel Embiid bez većih problema došli do pobjede, slavili su Raptorsi 102:86 i stigli do desete uzastopne pobjede na svom parketu, 18. su put pobijedili 76erse u posljednjih 19 ogleda.

"Nisam se osjećao najbolje, ali zaista sam htio igrati večeras", rekao je nakon susreta Embiid, a trener Brown dodao: "Želi napraviti puno više, ali trenutno jednostavno ne može. Jednostavno nije trenirao i igrao u posljednje vrijeme. Imao je u igri ritam i fluidnost koje još uvijek traži."

A dobro je krenuo Embiid, prvih šest šuteva 76ersa uzeo je upravo on, četvrtinu je završio s osam poena, ali je onda stao. Unijela mu se nervoza pod kožu i do kraja susreta se mučio. Za razliku od njega, u prvoj četvrtini niti jedan šut na koš Raptorsa nije uputio Dario Šarić, ali je u nastavku susreta živnuo i na kraju predvodio Sixerse.

DeMar DeRozan je s 29 koševa vodio Raptorse do nove pobjede, 17 je dodao Serge Ibaka, 14 Delon Wright.

Najbolji kod gostiju iz Philadelphije bio je Dario Šarić, na parketu je proveo 33 minute i za to vrijeme upisao 17 koševa (4/6 za 1, 2/7 za 2, 3/5 za 3), šest skokova i pet asistencija. Embiid je susret završio s 14 poena i osam skokova, još su samo Amir Johnson (12) i Ben Simmons (10 koševa) bili dvoznamenkasti.

Nakon teškog poraza protiv Brooklyn Netsa Washington Wizardsi su se ekspresno oporavili i iskalili na ozljedama desetkovanom Orlando Magicu. Slavili su Wizardsi 130:103, ovo je osmi uzastopni poraz Magica.

18. listopada otvorili su sezonu igrači Magica, upisali pobjedu, krenuli sjajno u novo natjecanje, a onda su ih ozljede i pad forme dotukli. Od petorke koja je tad igrala neozljeđen je ostao samo Elfrid Payton jer sinoć je Magic ostao i bez Nikole Vučevića koji je u prvoj četvrtini slomio prst lijeve ruke.

Priliku koja mu se ukazala još je jednom odlično iskoristio Mario Hezonja, kojeg je trener Vogel sinoć vratio u početnu petorku. Mario je odigrao jako dobru utakmicu, a jednim je detaljem barem malo pomogao Magicu - pogodio je šut za dva poena kojim je Magic protiv Wizardsa poveo 20:19, što je bilo prvo vodstvo Orlanda protiv bilo koje momčadi u posljednjih 15 četvrtina.

Na kraju je odigrao 36 minuta i vrlo dobru utakmicu okrunio sa 16 poena (5/11 za 2, 2/4 za 3), četiri skoka, asistencijom, trima ukradenim loptama i blokadom. Najbolji kod Magica bio je Payton s 30 koševa i deset asistencija.

Wizardse je s 18 koševa predvodio Mike Scott, po 17 su dodali Beal i Porter Jr., Morris je ubacio 16 koševa kao i Oubre Jr., a John Wall deset uz 13 asistencija.

Indiana Pacersi su stigli do šeste uzastopne pobjede protiv Brooklyn Netsa. Slavili su Pacersi u Indianapolisu 123:119 nakon produžetka. Imali su Netsi prednost od 19 poena, ali vratili su se domaći košarkaši u igru i čak i poveli 85:84 osam i pol minuta prije kraja regularnog dijela utakmice.

Ključan je u pobjedi Pacersa još jednom bio Victor Oladipo, koji je s 38 koševa i šest asistencija bio prvo ime susreta. Myles Turner dodao je 23 koša, devet skokova i čak šest blokada, a odličan je bio i Bojan Bogdanović. Babo je u 40 minuta prikupio 17 poena (1/2 za 1, 5/8 za 2, 2/5 za 3), šest skokova, asistenciju, ukradenu loptu i blokadu, a odigrao je jako dobro i defenzivnu rolu.

Najbolji kod Netsa bio je Dinwiddie s 26 koševa i osam asistencija, Carroll je dodao 20 poena i 13 skokova, Hollis-Jefferson18 koševa i osam skokova.

Veliki niz Golden State Warriorsa prekinuli su odlični Denver Nuggetsi. Nuggetsi su u Oaklandu limitirali Warriorse na samo 81 poen i pobjedom 96:81 prekinuli niz prvaka od 11 uzastopnih pobjeda.

Gary Harris je s 19 poena predvodio Nuggetse, koš manje i devet skokova dodao je Nikola Jokić, po 15 poena ubilježili su Chandler i Lyles.

Najbolji kod indisponiranih Warriorsa, koji su tricu sinoć šutirali 3/27, bio je Kevin Durant s 18 koševa. 15 je dodao Klay Thompson, a Draymond Green deset.

Phoenix Sunsi su kod kuće upisali 13. poraz ove sezone, sa 115:106 porazili su ih Minnesota Timberwolvesi. Jimmy Butler je s 32 poena predvodio Wolvese, 17 koševa upisao je Wiggins, koš manje Towns. Solidnu je partiju, posebno u završnici pružio Dragan Bender, odigrao je 23 minute i ubacio sedam poena (2/2 za 1, 1/3 za 2, 1/4 za 3) uz jedan skok. Najbolji kod Sunsa bio je Warren s 24 koša.