Veliko iznenađenje Betisa kod Gran Canarije, odlični Popović vodio Fuenlabradu do slavlja

Sportnet • subota, 23.12.2017.

U 13. kolu španjolske ACB lige mogli smo vidjeti dva velika iznenađenja. Real Betis, unatoč posljednjem mjestu na tablici, nastavlja sa serijom pobjeda. Odličnu seriju nastavlja i Fuenlabrada za koju je Marko Popović postigao 17 koševa u pobjedi protiv Tenerifea 79:68...

PIŠE: Jan Šneler

Loš niz Zaragoze nastavio se i dalje. Iako su bili favoriti protiv Murcije, igrom to sigurno nisu pokazali. Gosti su vodili veći dio utakmice, a u trećoj četvrtini imali čak i 13 koševa prednosti. Ipak, mala trunčica nade pojavila se u posljednjim minutama kada Zaragoza dolazi do vodstva 73:71. U tim trenucima kada su trebali finiširati uzdrmanog protivnika, Zaragoza radi greške i Murcia serijom 6:0 dolazi do pobjede 77:73.

Kod Zaragoze najbolji pojedinac bio je Gary Neal s 14 poena i pet asistencija, dok je za Murciju Clevin Hannah ubacio 17 poena. Za domaću momčad nekad veliki talent Lovro Mazalin odigrao je svega devet sekundi.

Estudiantes je na svom terenu produžio niz bez pobjede Obradoira. Gosti trenutno imaju omjer 7-6 s time da su izgubili posljednje četiri utakmice. Odlično je otvorio Obradoiro te imao i prednost 16:7 u prvoj četvrtini. Ipak, Estudiantes vrlo brzo stječe kontrolu nad utakmicu te već u drugoj četvrtini dolazi do dvoznamenkaste prednosti.

Odličnu igru potvrdili su i u nastavku pa su tako imali u trećem dijelu i prednost 70:43. Prednost je samo rasla da bi na kraju domaći slavili 95:67. Brizuela i Brown ubacili su po 14 poena za domaću momčad, dok je Thomas postigao 13 koševa za poraženi sastav. Goran Suton odigrao je još jednu solidnu partiju za Estudiantes i upisao 9 poena te pet skokova.

Odlična Fuenlabrada nastavlja oduševljavati sjajnim partijama. U današnjem susretu, pred svojim navijačima, svladali su neugodni Tenerife. Od početka do kraja susreta, domaći su iskusno kontrolirali igru i došli do 10. pobjede rezultatom 79:68.

Smits je predvodio domaće s 18 koševa i pet skokova, a gostima niti odlična igra Tobeya, koji je upisao 24 poena i sedam skokova, nije pomogla. Kapetanski odlično odigrao je i naš Marko Popović koji je za domaći sastav dodao 17 koševa.

Cedevitin protivnik u Eurokupu, MoraBanc Andorra došao je do nove pobjede. Ovoga puta svladali su Bilbao kojeg s klupe vodi hrvatski trener Veljko Mršić. Iako Bilbao slabo igra ove sezone, nisu toliko loše izgledali večeras. Domaći su vodili dobrih 25 minuta, no onda pred sam kraj treće četvrtine Bilbao okreće rezultat i dolazi do vodstva 66:63. Ipak, nisu dugo izdržali te Andorra ulazi u posljednjih deset minuta s vodstvom 71:68.

U tom periodu ponovno Bilbao dolazi do kratkog vodstva. Domaći još jednom vrlo brzo vraćaju stvari pod kontrolu te konačno slave s 99:91. Jaime Fernandez je predvodio domaću momčad s 15 koševa i čak osam asistencija, dok su za Bilbao Tabu i Tomas ubacili po 16 koševa.

Veliko iznenađenje priredio je Real Betis na gostovanju kod Gran Canarije. Posljednja momčad prvenstva odlično je otvorila utakmicu i vrlo rano imala vodstvo 16:5. Uspjeli su domaći preokrenuti rezultat u drugoj četvrtini međutim na poluvrijeme se odlazi rezultatom 41:41.

Iako domaći prelamaju utakmicu u trećem dijelu i dolaze do osjetnijeg vodstva, gosti i dalje igraju odlično te ne dopuštaju da se potpuno odvoji domaća momčad. Upravo to im je omogućilo da u posljednjoj četvrtini smirenije i odlučnije uđu u završnicu i na koncu slave rezultatom 90:83.

Kod domaćih Seeley je postigao 11 koševa, dok je za odlične goste Kelly ubacio 20 koševa uz šest skokova.

Ništa manje iznenađenje nije priredila niti momčad San Pablo Burgos u gostima kod Joventuta. Ovoga puta pretposljednja momčad prvenstva odigrala je završnicu utakmice u stilu nekih puno kvalitetnijih momčadi. Dosta neizvjesne su bile prve tri četvrtine. Čas je jedna ekipa vodila, čas druga mada neki zajednički zaključak bio bi da je Joventut bio kvalitetniji.

Ipak u posljednjih deset minuta kao da je izašla druga momčad. Imali su domaći vodstvo 73:72 nakon kojeg kreće rapsodija gostiju. San Pablo Burgos radi seriju 15:1 i dolazi do ogromne prednosti koju nikako nisu mogli propustiti. Na kraju su domaći tek uspjeli malo ublažiti poraz te su gosti pobijedili 88:81.

Thompson s 18 koševa i sedam skokova te Saiz s 13 poena predvodili su goste dok je kod Joventuta Wayns ubacio 18 poena.