Barcelona lakoćom stigla do pobjede, Unicaja tek u završnici

Petar Jenjić • utorak, 02.01.2018.

Odigrani su zaostali susreti 13. kola španjolske ACB lige. Barcelona nije imala prevelikih problema u gostima kod Gipuzkoe, dok je Unicaja na domaćem parketu, u samoj završnici, stigla do pobjede protiv Valencije...

Do desete pobjede u sezoni stigla je Barcelona koja nije imala prevelikih problema u gostima kod Gipuzkoe. Katalonska momčad slavila je rezultatom 101:77, nanijevši domaćinu treći poraz u posljednje četiri utakmice, ukupno deveti. Već su na poluvremenu gosti imali 14 koševa viška (55:41), a do kraja utakmice nisu ispuštali dvoznamenkastu prednost.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Petteri Koponen s 21 poenom i sedam skokova. Ante Tomić je za 12 minuta na terenu dodao četiri koša (2/3 za dva), šest skokova i tri asistencije. Gipuzkou je predvodio Kenny Cherry s 14 poena i šest skokova.

Unicaja je na domaćem parketu bila bolja od Valencije rezultatom 74:67 i tako upisala sedmu pobjedu ove sezone. Dvije minute prije kraja domaćin je imao pet koševa viška (68:63), no gosti s četiri poena Sama Van Rossoma dolaze na minimalan zaostatak. Ipak, bili su to posljednji gostujući poeni, Unicaja je preciznim izvođenjem slobodnih bacanja zaključila susret pobjedom.

Domaćina je do pobjede predvodio Nemanja Nedović s 14 koševa, dok su po 11 poena dodali Adam Waczynski (šest skokova) i Ray McCallum (šest skokova). Goste su s po 14 poena predvodili Rafa Martinez i Sam Van Rossom. Damjan Rudež ostao je bez učinka za pet i pol minuta na terenu.