Branimir Korać • subota, 30.12.2017.

Odigrane su i posljednje euroligaške utakmice u 2017. godini. Dobar posao odradili su gosti, upisali su tri pobjede u četiri susreta, a jedini domaćin koji je bio uspješan je Anadolu Efes...

Moskovski CSKA stigao je do pobjede u gostima kod Baskonije 90:81 i tako učvrstio vodeću poziciju u Euroligi. Moskovljani su dugo lomili domaćina i napokon slomili u posljednjoj četvrtini koju su otvorili serijom 12:3 i nakon toga više nisu imali problema. Uspješno su dovršili posao i upisali novu pobjedu.

"Obrana je odradila ključnu ulogu, ali ne od početka susreta jer smo vrlo loše krenuli. Trebali smo se malo presložiti i pronaći kemiju, ali uspješno smo se vratili. Igrači su nakon tog zaostatka u startu susreta shvatili kako moraju igrati fizički čvršće i agresivnije na obje strane terena i nakon toga bili smo bolji", kaže Dimitris Itoudis.

CSKA su predvodili Sergio Rodriguez s 25 poena (6/9 trica), devet asistencija i šest skokova dok je Will Clyburn dodao 20 poena i šest skokova. Kod Baskonije Tornike Šengelia ubacio je 20 poena uz 13 skokova, a Janis Timma 17 poena (5/11 trica) uz pet skokova.

Barcelonina serija poraza prekinuta je na gostovanju kod Himkija gdje je katalonski div slavio 79:65. Važnu ulogu u ovoj pobjedi igrali su starosjedioci u Barceloni Ante Tomić i Juan Carlos Navarro koji su pomogli svojoj momčadi na putu do pobjede protiv sastava kojeg vodi prošlosezonski trener Barcelone Georgios Bartzokas. Susret je odlučio početak posljednje četvrtine gdje je Barcelona krenula sa 17:2 i mirno dovršila dvoboj.

"Ovo nam je najbolja gostujuća utakmica ove sezone. Imali smo dobrih trenutaka u susretima u Milanu, Bambergu i Vitoriji, ali ovo je prvi put da smo svih 40 minuta kao momčad odradili na visokoj razini. Trebamo ovako nastaviti, moramo igrati kao momčad", zadovoljan je bio Sito Alonso.

Po 12 poena u njegovoj momčadi ubacili su Kevin Seraphin, Victor Claver (šest skokova) i Ante Tomić (osam skokova, četiri asistencije). Kod Himkija Aleksej Šved ubacio je 22 poena, a Tyler Honeycutt 18.

U dramatičnom dvoboju u Milanu Crvena zvezda imala je visoku prednost, vodila je sa 17 razlike u drugoj četvrtini da bi se Armani uspio vratiti i poravnati na 83:83. Završnica je ipak pripala Beograđanima koji su bili precizni s linije slobodnih bacanja i uzeli pobjedu 91:88.

Najbolji kod Crvene zvezde bili su James Feldeine s 19 poena i Milko Bjelica s 18 poena i sedam skokova. Kod poraženih Vladimir Micov završio je sa 16 poena, po 14 su dodali Amath M'Baye i Dairis Bertans dok je 11 uz pet asistencija dodao Andrea Cinciarini.

Anadolu Efes u Istanbulu je svladao Brose Bamberg sa 69:58. Utakmica u kojoj se nije moglo posebno uživati, a domaćin je izvukao važnu pobjedu, tek četvrtu u sezoni. Turci su tako prekinuli seriju poraza i napokon slavili dok je Brose poražen treći put u nizu.

Derrick Brown kod pobjednika je ubacio 21 poen, Errick McCollum dodao je 19 poena (5/8 trica), Bryant Dunston deset poena uz 13 skokova, a Kruno Simon 11 poena uz sedam skokova i četiri asistencije. Kod poraženih Ricky Hickman ubacio je deset poena dok je Leon Radošević ostao bez poena uz dva promašena šuta.