Petar Jenjić • subota, 30.12.2017.

Odigrano je još šest utakmica 19. kola talijanske Serie A. Benevento je na domaćem terenu minimalno svladao Chievo i tako stigao do prve pobjede u sezoni, dok je Roma odigrala razočaravajućih 1:1 protiv Sassuola, čime polako gubi korak za vodećim mjestom...

Roma - Sassuolo 1:1

Nakon poraza od Juventusa, Roma niti u sljedećoj utakmici nije uspjela doći do punog plijena, odigravši razočaravajućih 1:1 protiv Sassuola koji je tako upisao četvrtu uzastopnu utakmicu bez poraza.

Vučica je povela u 31. minuti, Edin Džeko je asistirao Lorenzu Pellegriniju koji iz blizine nije imao pretežak posao pospremiti loptu u mrežu.

Imala je Roma još neke solidne prilike za podebljavanje vodstva, no nije ih uspjela iskoristiti pa je kazna stigla u 78. minuti. Federico Peluso ubacio je s lijevog krila na peterac gdje je najviše skočio Simone Missiroli i glavom skrenuo loptu u gol.

Rezultat se do kraja nije promijenio i Roma nakon današnje utakmice zaostaje devet bodova za vodećim Napolijem.

Atalanta - Cagliari 1:2

Cagliari je nakon šest utakmica, u kojima je osvojio tek jedan bod, uspio doći do pobjede i to u gostima kod Atalante rezultatom 2:1. Ovim slavljem nanijeli su domaćoj momčadi prvi poraz u svim natjecanjima nakon 19. studenoga.

Gostujuća momčad povela je u 6. minuti, Luca Cigarini ubacio je iz kornera, a najviši u skoku bio je Leonardo Pavoletti koji glavom posprema loptu u mrežu.

Na polovici igre u prvom poluvremenu Cagliari je postigao i drugi pogodak, a krasnu akciju na dodavanje Diega Fariasa zaključio je Simone Padoin.

Do kraja susreta domaćin je uspio tek ublažiti poraz, strijelac je u 92. minuti bio Alejandro Gomez. U posljednjim sekundama utakmice Cagliari je ostao i s igračem manje kada je drugi žuti karton dobio Senna Miangue.

Embed from Getty Images

Bologna - Udinese 1:2

Jako dobru formu u posljednje vrijeme još je jednom potvrdio Udinese koje je u gostima kod Bologne slavio s 2:1 i tako stigao do pete uzastopne pobjede, devete ukupno. S druge strane, Bologni je ovo treći poraz u posljednja četiri susreta.

Domaćin je poveo u 28. minuti, Simone Verdi se probio do kaznenog prostora i pokušao proigrati suigrača u boljoj poziciji, no loptu je nespretno u vlastitu mrežu skrenuo Danilo.

Slavlje navijača Bologne nije dugo potrajalo jer je momčad iz Udina ubrzo došla do preokreta. U 37. minuti na ubačaj Alija Adana dobro je reagirao Silvan Widmer i glavom pospremio loptu u mrežu, da bi početkom drugog poluvremena drugi pogodak gostujuće momčadi nakon krasne akcije postigao Kevin Lasagna.

Stipe Perica i Andrija Balić odgledali su pobjedu svoje momčadi s klupe, kao i Bruno Petković sa strane domaćina.

Benevento - Chievo 1:0

Benevento 2017. godinu ipak neće zaključiti bez ijedne pobjede, a prva žrtva posljednjeplasirane momčadi Serie A bilo je Chievo koje su porazili s minimalnih 1:0.

Svoju priliku domaćin je iskoristio u 64. minuti, Marco D'Alessandro uputio je centaršut gdje se najbolje snašao Massimo Coda i pospremio loptu u mrežu.

Sampdoria - SPAL 2:0

Sampdoria je na domaćem terenu prekinula niz od pet utakmica bez pobjede, danas je u samoj završnici susreta, zahvaljujući pogocima Fabija Quagliarelle, stigla do sva tri boda protiv SPAL-a.

Torino i Genoa odigrali su bez pogodaka, a utakmicu s klupe odgledao je Petar Brlek.