Sjajni Ivan Buva srušio Galatasaray za novu pobjedu Istanbula

Petar Jenjić • subota, 30.12.2017.

Odigrane su četiri utakmice 13. kola turske Super ligi, a u nama najzanimljivijem dvoboju Istanbul je na krilima odličnog Ivana Buve svladao Galatasaray...

Do četvrte pobjede u posljednjih pet utakmica stigla je Sakarya koja je na domaćem parketu bila bolja od Pinar Karsiyake rezultatom 90:78. Ovim slavljem domaćin je stigao do omjera 8-5, dok su gosti pali na 4-9. Sakarya je prvu četvrtinu dobila sa 29:19 i do kraja susreta prednost nije ispuštala, iako je Pinar Karsiyaka u nekoliko navrata dolazila vrlo blizu.

Moustapha Fall s 25 koševa predvodio je domaćina do pobjede, dok su po 13 poena dodali Lazeric Jones (pet asistencija) i Nathan Boothe. Najbolji je kod gostiju bio Jarrod Jones s 18 poena.

Istanbul BB na domaćem parketu svladao je Galatasaray rezultatom 74:67 i tako stigao do četvrte pobjede u posljednjih pet utakmica. Na ulasku u posljednju četvrtinu gosti su imali tri koša viška (51:48), no Istanbul odličnom četvrtom dionicom, koju dobiva sa 26:16, preokreće i dolazi do pobjede.

Fenomenalnu utakmicu odigrao je Ivan Buva u pobjedničkim redovima, za 33 minute na terenu ostvario je učinak od 27 poena (9/14 za dva, 1/1 za tricu, slobodna bacanja 6/7), 14 skokova, dvije asistencije i dvije blokade. Najbolji je kod gostiju bio Emir Preldžić s 12 koševa i sedam asistencija.

Super ligi, 13. kolo:
Sakarya BB - Pinar Karsiyaka 90:78
Ušak Sportif - Eskišehir 68:81 (Jordan Hamilton, Safak Edge 13p / Jeffrey Ayres 18p, 9sk)
Istanbul BB - Galatasaray 74:67
Tofaš - Buyukčekmece 92:88 (Pierria Henry 21p, 7as / Bracey Wright i Erving Walker 23p)