Mihaela Bradovski • subota, 06.01.2018.

Najveće iznenađenje trećeg kola FA kupa priredio je Coventry koji je bio bolji od Stokea i izbacio ga iz daljnjeg natjecanja te tako pojačao pritisak na Marka Hughesa...

Newcastle je bio vrlo učinkovit u dvoboju protiv Lutona i bez problema stigao je do prolaza. Iako su gosti pokušavali igrati i nisu dopustili domaćinu velik posjed lopte, Benitezovi igrači bili su vrlo opasni, stvorili veliki broj prilika i na kraju zasluženo slavili 3:1. Već na poluvremenu domaćin je imao tri gola prednosti uz dva pogotka Ayozea Pereza te jedan Jonja Shelveyja. Na startu drugog dijela Danny Hylton smanjio je samo na konačnih 3:1.

Embed from Getty Images

Pobjednika nije bilo u dvoboju između Wolverhamptona i Swanseaja te će odluka o prolazu pasti u Walesu. Prvi susret završen je 0:0, a gosti nisu iskoristili igranje gotovo pola sata s igračem više. Naime u 40. minuti Ruben Vinagre zaradio je crveni karton, a od 67. minute momčadi su bile brojčano poravnate nakon isključenja Leroya Fera.

Bristol City u Carabao Cupu kreirao je veliko iznenađenje pobjedom protiv Manchester Uniteda, ali ovdje nije zaprijetio Watfordu. Domaćin je glatko slavio s 3:0 i prolazi dalje. Bila je to potpuna dominacija Watforda začinjena golovima Andrea Carrilla, Troya Deeneyja i Etiennea Capouea.

Manchester City tek u drugom poluvremenu slomio je otpor Burnleyja iako Pep Guardiola nije kalkulirao i koristio je najjače snage. Burnley je na odmoru imao vodstvo nakon što je u 25. minuti Ashley Barnes zabio za 1:0, ali u drugom dijelu domaćin uz dva gola Sergija Aguera te po jedan Leroya Sanea i Bernarda Silve dolazi do visoke pobjede.

Najveće iznenađenje priredio je četvrtoligaš Coventry koji je s 2:1 izbacio Stoke. Na taj način dodatno je pojačan pritisak na Marka Hughesa, Stoke već duže vrijeme ima loše rezultate, a ne bi bilo nikakvo iznenađenje da dođe do promjene trenera nakon ovog sramotnog poraza. Junaci domaćina su vratar Liam O'Brien te strijelci Jordan Willis i Jack Grimmer. Jedini pogodak za Stoke zabio je iz penala Charlie Adam. Inače travnjak na Coventryjevom stadionu bio je u očajnom stanju i domaćin se tu puno bolje snašao.

Većih problema nije imao West Bromwich Albion koji je u gostima s 2:0 bio bolji od Exetera. Oba pogotka postignuta su u prvih 25 minuta kada je prvo zabio Salomon Rondon, a zatim na 2:0 povisio Jay Rodriguez. Hal Robson-Kanu mogao je postići i treći pogodak u 42. minuti, ali nije realizirao kazneni udarac.

Do prolaza je došao i Huddersfield gostujućom pobjedom kod Boltona 2:1. Ovdje se domaćin dobro držao do početka drugog dijela, a onda je vrlo brzo primio dva pogotka i uveo se u probleme. Prvo je u 51. minuti Rajiv van La Parra probio led, a minutu kasnije na 2:0 povisio je Daniel Williams. Nadu domaćinu vratio je Derik Osede, ali bio je to ipak samo počasni pogodak.

Zanimljivo je bilo u Londonu gdje je Fulham ugostio Southampton, prijetio je iznenađenjem, ali gosti su ipak uzeli minimalnu pobjedu i prošli u četvrto kolo. James Ward-Prowse bio je strijelac jedinog pogotka sredinom prvog dijela i Saintsi su uspjeli zadržali tu prednost.

Na popravni ide Bournemouth koji je teškom mukom izborio barem remi protiv Wigana. Odigrao je 2:2 i to nakon što je nakon pola sata gubio 2:0. Zaslužni za tu prednost Wigana bili su Grigg i autogolom Hyndman da bi u drugom dijelu ipak Lys Mousset u 55. i Steve Cook u 92. minuti poravnali na 2:2.