Kup Francuske: PSG i Nantes lagano prošli dalje, Marseille nakon produžetaka, Bordeaux ispao

Sportnet • nedjelja, 07.01.2018.

Iako su se mnogi favoriti mučili, na kraju je većina prošla dalje. Ipak, četvrtoligaš Granville svladao je Bordeuax nakon produžetaka te ih tako izbacio iz Kupa Francuske...

PIŠE: Jan Šneler

Granville ne samo da igra u četvrtoj ligi, već i u tom natjecanju ne stoji ni približno dobro. Većina je upoznala ovaj nižerazredni klub prije dvije godine kada su također dobro igrali u Kupu i ispali od Marseillea u četvrtfinalu s 1:0. Večeras su svladali Bordeaux koji je poveo u 37. minuti preko Sankhare. Rezultat se nije mijenjao do samog kraja. U 86. minuti Sabaly dobiva drugi žuti te gosti nastavljaju igrati s igračem manje.

To su iskoristili domaći i došli do izjednačenja u četvrtoj minuti nadoknade. Strijelac je bio Martinet. U produžecima, Carrique dobiva direktni crveni karton te Bordeaux ne samo da sad ima dva igrača manje, već Granville ima i jedanaesterac koji Douniama realizira i dovodi svoju ekipu u vodstvo. Iako je Bordeaux bio loš u realizaciji, crveni kartoni išli su im danas od ruke. Treći u momčadi pocrvenio je Plašil u 110. minuti i tako ostavio svoju momčad sa samo osam igrača zadnjih deset minuta u kojima promjene nije bilo.

Iako puno manje, napeto je bilo i u Marseilleu gdje je istoimeni domaćin igrao protiv Valenciennesa. Iako su domaći bili puno bolji i nadmoćniji, lopta nije htjela ući u gol te se moralo ići u produžetke. U njima je Marseille ipak naplatio bolju igru i pogotkom beka Amavija došao do sljedećeg kruga natjecanja.

Nantes se nije previše mučio s Senlisom i već nakon nešto više od pola sata igre, gosti su imali lijepu prednost. Prvo je domaće načeo u 29. minuti Bammou da bi sedam minuta kasnije vodstvo potvrdio Rongier. Pred sam kraj utakmice, Nantes je povećao vodstvo. S dva pogotka, u 81. i 90. minuti, Sala je postavio konačnih 4:0.

Današnji bogati dan zatvorio je PSG gostovanjem kod Rennesa. Trener Parižana, Unai Emery nije uopće htio kalkulirati te je vrlo jaku postavu poslao od prve minute. Bilo je jasno kako domaćima nema spasa već nakon pola sata igre. Mbappe je načeo Rennes u 7. minuti. Neymar i Di Maria pogocima u 17., odnosno 24. minuti, praktički su riješili utakmicu. Neymar se do kraja poluvremena još jednom upisao u strijelce pogotkom u 43. minuti.

U drugom dijelu, činilo se kao da je PSG odlučio poštedjeti domaće veće golijade te su mreže mirovale do 66. minute. Tada nakon dosuđenog jedanaesterca, Bourigeaud zabija počasni gol za svoju momčad. Ipak, tako potentan napad kakav ima PSG nije mogao previše mirovati te su brzim udarom, u samo dvije minute, zabili dva pogotka i potpuno potopili Rennes. U 74. minuti Di Maria je bio koban a samo minutu kasnije Mbappe je zabio svoj drugi pogodak.

Lorient je u gostima bio bolji od Angersa s 2:0, a gostima je pomogao Mateo Pavlović autogolom u 29. minuti.