Bundesliga, 18. kolo, 13.01.2018, 18:30 h
RB Leipzig
RB Leipzig 3:1 Schalke 04
Schalke 04

Petar Jenjić • subota, 13.01.2018.

U susretu 18. kola njemačke Bundeslige RB Leipzig stigao je do devete pobjede sezone. Na domaćem je terenu bio bolji od Schalkea s 3:1 i tako ga preskočio na drugom mjestu. U gostujućem dresu prvi prvenstveni nastup upisao je Marko Pjaca...

Nakon četiri utakmice bez pobjede nogometaši RB Leipziga uspjeli su doći do sva tri boda. Na domaćem su terenu s 3:1 bili bolji od Schalkea za koji je svoj prvi prvenstveni nastup upisao Marko Pjaca. Ovom pobjedom Leipzig je preskočio momčad iz Gelsenkirchena na drugom mjestu.

Domaćin je priliku za dolazak u vodstvo imao u 37. minuti kada je Brumu u kaznenom prostoru srušio Benjamin Stambouli, a sudac dosudio najstrožu kaznu. Jean-Kevin Augustin solidno je pucao, no Ralf Fährmann pročitao je njegovu namjeru i obranio udarac.

Ipak, četiri minute kasnije, uz malo sreće, Leipzig je poveo. Naby Keita pucao je s dvadesetak metara, lopta je pogodila Nalda, promijenila smjer i ušla u mrežu.

Na izjednačujući pogodak čekalo se do 55. minute kada je Daniel Caliguri nabacio iz slobodnog udarca, a do lopte došao Naldo i glavom je skrenuo u protivnički gol.

Na odgovor domaće momčad nije se moralo predugo čekati. Leipzig je u razmaku od 69. do 71. minute postigao dva pogotka i riješio pitanje pobjednika. Prvo se u strijelce upisao Timo Werner koji se netom nakon postizanja pogotka upisao i u listu asistenata. Proigrao je Brumu koji je utrčao u kazneni prostor i krasno pogodio bliži kut Schalkeovog gola.

Marko Pjaca upisao je svoj prvi nastup u Bundesligi, hrvatski nogometaš u igru je ušao u 55. minuti.