Dobar Marko Popović u porazu Fuenlabrade, Unicaja gotovo prokockala pobjedu nad Barcelonom

Petar Jenjić • nedjelja, 14.01.2018.

Odigrano je preostalih sedam utakmica 16. kola španjolske ACB lige. Madridski Real visoko je porazio Fuenlabradu za koju je dobru utakmicu odigrao Marko Popović. Unicaja je imala 23 poena na otvaranju posljednje četvrtine utakmice protiv Barcelone koja je na kraju čak imala i šut za produžetak, no nije bila precizna...

Estudiantes je na domaćem terenu došao do sedme prvenstvene pobjede. Danas je u prilično izvjesnoj utakmici svladao MoraBanc Andorru rezultatom 81:72, nanijevši joj deveti poraz sezone. Domaćin se nijednom tijekom susreta nije našao u zaostatku, a najvećih 15 koševa viška imao je u drugoj četvrtini (35:20). Na otvaranju posljednje četvrtine Andorra dolazi do izjednačenja (59:59), no to je bilo sve od gostiju. Estudiantes se odmah vraća u vodstvo i rutinski prevodi utakmicu prema kraju.

Domaćina je do pobjede predvodio Alec Brown s 18 poena i devet skokova, Goran Suton za nešto manje od 16 minuta ostvario je učinak od pet koševa (1/1 za dva, 1/2 za tricu), tri skoka i jedne asistencije. Andrew Albicy sa 16 koševa i Vladimir Janković s 11 poena bili su najbolji kod gostiju.

Do treće pobjede u posljednje četiri utakmice, a pete ukupno, stigao je San Pablo Burgos koji je kod kuće slavio nakon produžetka protiv Real Betisa sa 92:88. Gosti su još početkom posljednje četvrtine imali 11 poena viška (65:54), no domaćin nadoknađuje i uspijeva do poravnanja 16 sekundi prije kraja preko Deona Thompsona (80:80). Betis je imao priliku pobijediti, no Blake Schilb nije bio precizan. San Pablo je u produžetku bio bolji i zasluženo slavio.

Deon Thompson s 25 poena i devet skokova te Sebas Saiz s 15 koševa bili su najbolji u pobjedničkim redovima. Goste je predvodio Ryan Kelly s 25 koševa, dok je Blake Schilb dodao 23 poena i šest skokova.

Devetu pobjedu sezone ostvarila je Unicaja koja je slavila na gostovanju kod Barcelone 76:73. Iako konačan rezultat možda sugerira na neizvjesnu utakmicu, tako nije bilo. Naime, Unicaja je na otvaranju posljednje četvrtine imala 23 koša prednosti (65:42) što je do kraja skoro ispustila. Barcelona je čak imala i šut za produžetak, no Phil Pressey promašio je tricu.

Unicaju je do slavlja predvodio Carlos Suarez s 14 koševa i osam skokova, dok su po 11 poena dodali Jeff Brooks (pet skokova) i Giorgi Šermadini (devet skokova).

Pierre Oriola sa 17 poena i šest skokova bio je najučinkovitiji kod Barcelone, dok je Phil Pressey dodao 13 koševa. Ante Tomić ubacio je osam koševa (3/7 za dva, slobodna bacanja 2/2) i sedam skokova za 16 i pol minuta na terenu.

Za razliku od Barcelone madridski Real nije imao problema na domaćem terenu protiv Fuenlabrade, upisavši 16. pobjedu sezone. Kraljevski klub slavio je rezultatom 100:72, u dvoboju bez prave rezultatske neizvjesnosti. Peti je ovo poraz gostiju ove sezone, a drugi u posljednje tri utakmice.

Najbolji je u pobjednički redovima bio Walter Tavares s 15 koševa i 13 skokova, dok su po 14 koševa dodali Luka Dončić (deset skokova, šest asistencija) i Rudy Fernandez. Najbolji je kod gostiju bio Marko Popović koji je za 26 i pol minuta ubacio 18 poena (4/5 za dva, 3/8 za tricu, slobodna bacanja 1/2), uz jedan skok i tri asistencije.